Kodėl žmogui svarbu abejoti?

1 psl. / 527 žod.

Ištrauka

Abejonė- tai būsena tarp tikėjimo ir netikėjimo, neapsisprendimas, galimų veiksmų persvarstymas. Abejojantis žmogus yra mąstantis žmogus. Jeigu žmogui nekyla klausimų apie gyvenimą, vertybes, valdžią tai atrodo, jog jam nerūpi kokiame pasaulyje jis gyvena, jam neidomu pasikeisti ar pakeisti ką nors. Dvejoti reiškia siekti pažinimo, apgalvoti savo veiksnius, aplinką, vertybes. Žmogus nuolat turi siekti geriausių tikslų ir išspausti iš saves maksimumą. Taigi, ka žmogaus sielos pasauliui atneša abejonės?

Abejojantis žmogus siekia pažinti, apsvarstyti visas įmanomas galimybes. Abejonės kyla iš neapsisprendimo, tad žmogus privalo mąstyti, rasti jam tinkančius sprendimo būdus. Abejodami išsikeliame sau svarbius klausimus, peržvelgiame visus aspektus, ir suvokiame ko trokštame, ko reikalauja mūsų protas ar siela. Abejonių tema dvasiniais reikalais puikiai analizuojama V.Mykolaičio- Putino psichologiniame romane „Altorių šešėly”. Pagrindinis veikėjas plėšosi tarp dviejų skirtingų pasaulių- meno ir dvasininkystės. Liudas Vasaris daug negalvojęs įstoja į kunigystę, tačiau veikiai susivokia, jog jo širdis linksta link poezijos- jis trokšta kurti. Vis dėlto dėl savo paties įsitikinimų, bei aplinkinių požiūrio mano, jog nėra verta poezijos iškeisti į kuniginkystę.


Turinys

  • Įžanga
  • Abejojantis žmogus siekia pažinti, apsvarstyti visas įmanomas galimybes.
  • Dvejodamas žmogus pasirenka savo gyvenimo kelio kryptį.
  • Apibendrinimas

Reziumė

Autorius
dinamika
Tipas
Rašinys
Dalykas
Lietuvių kalba
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Spa 23, 2017
Publikuotas
2016 m.
Apimtis
1 psl.

Susiję darbai

Ar žmogui svarbu turėti namus?

Lietuvių kalba Rašinys kristale10
literatūrinis rašnys apie žmogų, namų svarbą. Remiamasi literatūriniu ir asmeniniu kontekstais. Minimi Homero, Donelaičio, S. Nėries kūriniai.

Nuo visuomenės atsiradimo pradžios, pasaulyje vyravo gana daug epochų, ir jos buvo iš dalies susijusios. Antika ir Renesanas vieni šviesiausių laikotarpių, kai žmogus proto galia buvo aukštinama, siekiama idealų. Renesansą XIV – XVI a. skatino humanistinės idėjos. Tačiau dabar XXI amžiuje sociumą ištiko vertybių krizė, žmogaus dvasinė pusiausvyra nestabili. Žmonėms svarbios naujosios technologijos ir jų tobulinimas. Tai lėmė skirtumus tarp Renesanso žmogaus ir šiuolaikinio žmogaus gyvenimų. Ta

Lietuvių kalba Rašinys 2015 m. kastutokia
Šių laikų žmogus gyvena kamuojamas savęs nepasitikėjimo, bejėgiškumo jausmo apimtą gyvenimą, visai kitokį nei Renesanso laikais. Jo pasaulėžiūra humanistinė. Tuometinei visuomenei žmogus didžiausia...

Meno svarba žmogui

Lietuvių kalba Rašinys 2016 m. ugnyt14
Rašinys, 350 žodžių. Meno svarba žmogui. Pradžia, trys dėstymo pastraipos, pabaiga. Rašinys 10 klasės.

Laimės svarba žmogui

Lietuvių kalba Rašinys 2016 m. marideina
Rašinys parašytas remiantis Jono Aisčio ir Melvin Burgess kūriniais bei buvo įvertintas nemažu balu mokykloje.