Išminties ir meilės svarba žmogaus tobulėjimui

2 psl. / 616 žod.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus labai dažnai susiduria su tobulėjimu, tačiau ne kiekvienas supranta, ką tai reiškia. „Žinojimas brangesnis už pinigus, aštresnis už kardą, galingesnis už patranką.” Ši gruzinų liaudies patarlė byloja, kad išmintis ir meilė yra vieni iš svarbiausių dalykų mūsų gyvenime, kurie suteikia vieną iš didžiausių ginklų- žinias. Tad šiandien norėčiau pristatyti du kūrinius: Sofoklio “Antigonę” ir Janinos Degutytės eilėraštį “Antigonė”, kuriuose įrodoma, kokią didelę svarbą tobulėjimui turi išmintis ir meilė.


Išmintis ir meilė- tai du svarbiausi dalykai, kurie lemia žmogaus tobulėjimą. Šios dvi savybės labiausiai ugdo žmogaus mąstymą ir gyvenseną, leidžia suvokti žmogų supantį pasaulį bei padėti tvirtus pamatus savo egzistencijai. Sofoklio tragedijoje „Antigonė“ pagrindinei herojei svarbiausia buvo laikytis žemiškųjų ir dieviškųjų įstatymų, kurie buvo pagrįsti meile artimui, ištikimybe bei pagarba savo šeimai. Tragedijoje susiduria amžinuosius žmonių giminės papročius ginanti Antigonė ir Valdovas Kreontas, savo nuožiūra skelbiantis įstatymus. Po kovos dėl valdžios, valdovas nurodo, kad vienas Antigonės brolis būtų palaidotas, o kitas brolis yra pripažįstamas išdaviku, o tai reiškia, kad jis bus nepalaidotas. Žuvusių brolių sesuo Antigonė nutaria nepaisyti Krento draudimo: ,,Aš brolį savąjį palaidosiu tikrai.”


Reziumė

Autorius
spurgiukass
Tipas
Rašinys
Dalykas
Lietuvių kalba
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Geg 24, 2021
Publikuotas
2021 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Kas svarbiau - meilė ar pareiga?

Lietuvių kalba Rašinys 2015 m. akseinga
Lietuvių kalbos samprotavimo rašinys, tema "Kas svarbiau - meilė ar pareiga?", remiantis V.M.Putinu, V.Krėve ir Juozu Tumu-Vaižgantu.

Nuo visuomenės atsiradimo pradžios, pasaulyje vyravo gana daug epochų, ir jos buvo iš dalies susijusios. Antika ir Renesanas vieni šviesiausių laikotarpių, kai žmogus proto galia buvo aukštinama, siekiama idealų. Renesansą XIV – XVI a. skatino humanistinės idėjos. Tačiau dabar XXI amžiuje sociumą ištiko vertybių krizė, žmogaus dvasinė pusiausvyra nestabili. Žmonėms svarbios naujosios technologijos ir jų tobulinimas. Tai lėmė skirtumus tarp Renesanso žmogaus ir šiuolaikinio žmogaus gyvenimų. Ta

Lietuvių kalba Rašinys 2015 m. kastutokia
Šių laikų žmogus gyvena kamuojamas savęs nepasitikėjimo, bejėgiškumo jausmo apimtą gyvenimą, visai kitokį nei Renesanso laikais. Jo pasaulėžiūra humanistinė. Tuometinei visuomenei žmogus didžiausia...

Ar meilė suteikia žmogaus kasdienybei kilnumo?

Lietuvių kalba Rašinys 2015 m. iveeeta
Lietuvių kalbos rašinys. Remtasi Šatrijos Ragana bei Vaižgantu. Darbas įvertintas puikiai. Šis rašinys taip pat puiki medžiaga ruošiantis lietuvių kalbos valstybiniam egzaminui.