Sakmių velnias. Rašinys

1 psl. / 300 žod.

Ištrauka

Dažnai senelius girdime sakant: ,, Vaiposi kaip velnias po kryžium“ ar ,,užsirioglino kaip velnias ant altoriaus“. Tačiau ar dažnai susimąstome ką šiom patarlėm apie velnią norima pasakyti? Kas iš viso tas velnias? Kaip jis atrodo?

Vis gi velnias viena iš populiariausių mitinių būtybių lietuvių tautosakoj. Dažnai dar vadinamas kipšeliu, pabaliniu, nelabuoju, bauku ir t.t. Velnias turi net 200 skirtingų pavadinimų. Tai tik patvirtina velnio svarbą lietuvių tautosakai ir paprasto žmogaus gyvenimui.

Dažniausiai velnias vaizduojamas žaviu ponaičiu, su ragais, kanopomis ir uodega. “Ne toks velnias juodas, kaip jį “maliavoja”. Daugumoje patarlių velnias vaizduojamas juodas. Sakmėje ,,Kavalieriaus batai“ pasakojama kaip šokant užmynus ponaičiui ant kojos galima patikrinti ar tai velnias ar ne: jei tusčias batas, tai velnias, jei pilnas – žmogus... Perskaitę sakmę ,,Per žemos durys“ taip pat galime teigti, jog velnias keičia savo pavidalą, šioje sakmėje jis iš žavaus ponaičio pavirto katinu. Kitose sakmėse nelabasis dar vaizduojamas apsirengęs žaliai, panašus į kauką.


Turinys


Reziumė

Autorius
akmeniskiai
Tipas
Rašinys
Dalykas
Lietuvių kalba
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 9, 2016
Publikuotas
2015 m.
Apimtis
1 psl.

Susiję darbai

Esama daug dramaturgijos tekstų, kurių herojais pasirinktos istorinės asmenybės. Remdamiesi lietuvių literatūros pavyzdžiais, aptarkite, koks meninės išmonės ir istorinių faktų santykis tokiuose dramos kūriniuose. Kodėl, jūsų nuomone, rašytojai pasirinko šias asmenybes savo kūrinių herojais?

Lietuvių kalba Rašinys 2015 m. fruitella
Lietuvių kalbėjimo potemė tema: Esama daug dramaturgijos tekstų, kurių herojais pasirinktos istorinės asmenybės. Remdamiesi lietuvių literatūros pavyzdžiais, aptarkite, koks meninės išmonės ir istorinių...

Ar vaikystėje / paauglystėje susiformavęs įprotis rašyti trumpąsias mobiliojo telefono žinutes be skyrybos ženklų, be didžiųjų raidžių, be diakritinių ženklų, vartojant netaisyklingas arba mažai žinomas santrumpas gali pakenkti jaunosios kartos rašymo įgūdžiams? Argumentuotai išsakykite savo požiūrį

Lietuvių kalba Rašinys 2015 m. lavex123
Šis darbas yra 2015 m. 12-okų kalbėjimas. Rašiau šį kalbėjimą pažįstamam, todėl teko girdėti , kad darbas buvo įvertintas aukštu balu.

Dalelyčių rašybos paruoštukė

Lietuvių kalba Paruoštukė 2017 m. beata_14
Puiki paruoštukė, nesuprantantiems dalelytės bei pradedantiesiems mokytis. Dariau su mokytoja, tad klaidų nebus.

Martyno Mažvydo raštų leksika

Lietuvių kalba Referatas 2005 m. nifirtiti
Tiek paties Mažvydo, tiek kitų mūsų senųjų raštijos darbuotojų kalba dar tebėra labai menkai ištirta. Kiekvienam kalbininkui aišku, kad senųjų kalbos paminklų detalus...