Sakmių velnias. Rašinys
Ištrauka
Dažnai senelius girdime sakant: ,, Vaiposi kaip velnias po kryžium“ ar ,,užsirioglino kaip velnias ant altoriaus“. Tačiau ar dažnai susimąstome ką šiom patarlėm apie velnią norima pasakyti? Kas iš viso tas velnias? Kaip jis atrodo?
Vis gi velnias viena iš populiariausių mitinių būtybių lietuvių tautosakoj. Dažnai dar vadinamas kipšeliu, pabaliniu, nelabuoju, bauku ir t.t. Velnias turi net 200 skirtingų pavadinimų. Tai tik patvirtina velnio svarbą lietuvių tautosakai ir paprasto žmogaus gyvenimui.
Dažniausiai velnias vaizduojamas žaviu ponaičiu, su ragais, kanopomis ir uodega. “Ne toks velnias juodas, kaip jį “maliavoja”. Daugumoje patarlių velnias vaizduojamas juodas. Sakmėje ,,Kavalieriaus batai“ pasakojama kaip šokant užmynus ponaičiui ant kojos galima patikrinti ar tai velnias ar ne: jei tusčias batas, tai velnias, jei pilnas – žmogus... Perskaitę sakmę ,,Per žemos durys“ taip pat galime teigti, jog velnias keičia savo pavidalą, šioje sakmėje jis iš žavaus ponaičio pavirto katinu. Kitose sakmėse nelabasis dar vaizduojamas apsirengęs žaliai, panašus į kauką.
Turinys
Reziumė
- Autorius
- akmeniskiai
- Tipas
- Rašinys
- Dalykas
- Lietuvių kalba
- Kaina
- €1.89
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Lap 9, 2016
- Publikuotas
- 2015 m.
- Apimtis
- 1 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų