Slaugos problemos analizė šeimoje
Ištrauka
Šeimą sudaro du asmenys - vyras ir žmona. Vyrui diagnozuota Parkinsono liga, encefalopatija, prostatos hiperplazija, II laipsnio hipertenzija. Jam jau 3 metus reikalinga nuolatinė priežiūra. Vyras nereaguoja į aplinką, kvėpuoja per suformuotą tracheostomą, yra maitinamas per gastrostomą, šlapinasi per cistostomą, tuštinasi į sauskelnes. Jam įvairiose kūno vietose atsiranda pragulos, kurių vienos yra gydomos medikamentinėmis priemonėmis, o kitoms prireikia chirurginio gydymo. Pacientą nuolat prižiūri jo žmona, aplanko sūnus. Kadangi paciento negalima palikti vieno net ir trumpam laikui, moteriai kyla sunkumų, kai reikia apsipirkti, nueiti pas gydytojus ar susitvarkyti kitus reikalus. Socialinių darbuotiojų paslaugos šeimai nėra teikiamos, nes moteris nemano, kad jos jai reikalingos. Tačiau galima pastebėti, kad moteris nuo nuolatinio paciento slaugymo yra pavargusi ir emociškai išsekusi, dažnai graudinasi.
Nors namai yra labia tvarkingi, o paciento higienos būklė labia gera, moteriai trūksta pagrindinių žinių susijųsių su tracheostomos priežiūra ir sterilumo išsaugojimu. Prieš atsiurbdama sekretą iš kvėpavimo takų, moteris kišą į tracheostomą pačios pasigamintą šepetėlį, nes mano, kad ten yra kietas kamštis, dėl kurio neišeis atsiurbti sekreto. Panaudojusi šepetėlį ji jį užmerkia į vandenį iki kito naudojimo. Nenaudoja tracheostomino vamzdelio, nes mano, kad jis apsunkina ligonio kvėpavimą. Atsiurbdama sekretą iš kvėpavimo takų moteris atsiurbimo kateterį laiko rankomis, prieš tai jų nenusiplovusi ir neužsimovusi sterilių pirštinių, nenaudodama jokių kitų apsisaugojimo priemonių, tą kateterio dalį, kuria lietė rankose, kiša į kvėpavimo takus. Siurblio prailginimo linijos moteris nekeičia ir neišplauna, todėl ji pilna nešvarumų.
Žinių trūkumą galima pastebėti ir kalbant apie pragulų priežiūrą. Paprašius parodyti kaip ji perriša pragulas moteris procedūrą atliko netinkamai. Ji nenusiplovė rankų ir neužsimovė pirštinių. Nulipinusi buvusį tvarstį ji ėmė žaizdą masažuoti pirštais, kol žaizda ėmė kraujuoti, taip, anot jos, suaktyvindama kraujotaką. Žaizdai perrišti buvo naudojamas silikoninis pleistras, tačiau moteris taupumo sumetimais perkirpo jį pusiau, tad viena tvarsčio pusė liko nesandari. Moteris užsiminė, kad kartais nuima visus tvarsčius ir palieką žaizdą gyti atviruoju būdu.
Pagrindinė slaugos problema yra žinių trūkumas susijęs su tracheostomos ir pragulų priežiūra. Šios problemos srendimo tikslas yra suteikti pacentą slaugantiems teorinių ir praktinių žinių susijusių su tracheostomos ir pragulų priežiūra mokant juos, atsakant į iškilusius klausimus, paruošiant atmintinę ir tikrinant jų žinias kiekvieno apsilankymo metu. Taip pat svarbu tarpininkauti tarp šeimos ir socialinių darbuotojų, siekiant užtikrinti pagalbą į namus, sudaryti sąlygas gauti psichologinę pagalbą slaugančiam asmeniui.
Turinys
- Šeimos narių sveikatos būklės aprašymas3
- Teorinis atvejo analizės pagrindimas4
- Tracheostomos priežiūra4
- Tracheostominio vamzdelio priežiūra4
- Odos apie tracheostomą priežiūra4
- Sekreto išsiurbimas iš kvėpavimo takų4
- Pragulų priežiūra5
- Vietinis pragulų gydymas5
- Pūliuojančių pragulų gydymas5
- Išvados ir rekomendacijos……………………………………………………………………………5
- Naudota literatūra6
- Paciento slaugos namuose lapas6
- Paciento būklės ir paciento savarankiškumo, savirūpos ir artimųjų galimybių rūpintis, vertinimas8
Reziumė
- Autorius
- meryem
- Tipas
- Praktikos ataskaita
- Dalykas
- Medicina
- Kaina
- €2.70
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Vas 20, 2018
- Publikuotas
- 2017 m.
- Apimtis
- 12 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų