Pirminės empirinės socialinės informacijos patikimumo užtikrinimo metodologiniai principai
Ištrauka
Norint geriau pažinti socialinius reiškinius ir visapusiai objektyviai juos suprasti, būtina kompleksiškai juos tirti ir nagrinėti iš įvairių mokslų pozicijų, naudojant šių mokslų metodologiją ir metodus. Taigi tam tikrų mokslų sintezė ir vieninga tikrovės reiškinių pažinimo logika mokslinius tyrimus daro efektyvesnius, užtikrina jų aukštesnį lygį, šalina tarp mokslų egzistuojančius barjerus ir sudaro jų sąveikos galimybes sprendžiant mokslines problemas.
Temos aktualumas. Tai ypač svarbu tyrinėjant socialinius reiškinius, kuriuos determinuoja ir objektyvūs, ir subjektyvūs veiksniai, įvairios ideologijos, pasaulėžiūros pozicijos, istorinės perspektyvos, nusistovėjusios etninės tradicijos, visuomenės vystymosi tendencijos, viešosios nuomonės stereotipai. Norint gerai parengti mokslininką sudėtingai socialinei mokslinei veiklai, būtina nagrinėti metodologines mokslo ir mokslinio tyrimo problemas integruojant įvairių mokslų žinias ir žinoti, kaip šias žinias, papildyti, aptarti, kaip jas taikyti konkrečiuose socialinių reiškinių tyrimuose. Todėl socialinių reiškinių tyrimo metodologiją ir ja pagrįstus tam tikrų mokslų metodų principus reikia nagrinėti iš mokslo ir socialinės filosofijos, teorinės ir taikomosios sociologijos, socialinės etikos ir logikos pozicijų.
Temos problema. Tačiau neįmanoma sėkmingai dirbti socialinį darbą ir atlikti jo tyrimus neįvaldžius mokslinio darbo metodikos, jos technikos, procedūrų be mokslinių idėjų paieškų strategijos, taktikos ir esminių pirminės informacijos rinkimo, užtikrinimo ir patikimumo principų. Todėl darbe pateikiama mokslinio darbo metodikos žinių ir tam tikrų metodų sampratos bei reikalavimai. Apžvelgiami ir išskiriami esminiai patikimos socialinės informacijos patikimumo užtikrinimo metodologiniai principai.
Darbo objektas. Socialinės informacijos patikimumo užtikrinimo metodologiniai principai.
Darbo tikslas – Išnagrinėti ir apibendrinti pirminės empirinės socialinės informacijos patikimumo užtikrinimo metodologinius principus.
Darbo uždaviniai:
1. Bendrai apžvelgti sociologija kaip mokslą ir jos vietą mokslinių žinių sistemoje;
2. Išnagrinėti ir apibendrinti pirminės empirinės socialinės informacijos patikimumo užtikrinimo metodologinius principus.
Darbo metodika. Mokslinės literatūros ir dokumentų analizė ir interpretavimas. Socialinio tiriamojo konteksto metodologinis apibendrinimas.
Turinys
- ĮVADAS2
- 1. SOCIOLOGIJA KAIP MOKSLAS IR JOS VIETA MOKSLINIŲ ŽINIŲ SISTEMOJE3
- 1.1. Socialinio fakto samprata tyrimo procese3
- 1.2. Socialinis darbas kaip problemos sprendimo procesas7
- 1.3. Socialinių žinių struktūra: teorija ir empirika10
- 2.PIRMINĖS EMPIRINĖS SOCIALINĖS INFORMACIJOS PATIKIMUMO UŽTIKRINIMO METODOLOGINIAI PRINCIPAI13
- 2.1. Empirinė argumentacija socialinėje informacijoje13
- 2.2. Socialinio darbo metodologiniai šaltiniai15
- 2.3. Socialinių tyrimų metodų duomenų patikimumo užtikrinimo principai17
- IŠVADOS23
- LITERATŪRA25
Reziumė
- Autorius
- kristaliuke
- Tipas
- Kursinis darbas
- Dalykas
- Sociologija
- Kaina
- €8.28
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Kov 13, 2013
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 25 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų