Inžinerinių sprendimų ekonominis pagrindimas
Ištrauka
Naujo verslo kūrimas prasideda gerokai anksčiau, nei tada, kai gimsta nauja idėja. Taip pat, ne visos idėjos virsta pelningais, sėkmingai plėtojamais verslais. Pradėti savo verslą ryžtasi ne kiekvienas, nes tai atsakingas ir rizikingas žingsnis. Norintys įkurti savo verslą, turi gerai apsvarstyti savo galimybes ir aiškiai suvokti, ko siekia. Nemažai pradedančiųjų verslininkų mano, kad versle svarbiausia yra įmonė, todėl pradeda verslą būtent nuo jos steigimo. Tačiau įmonė savaime dar nėra verslas. Tai ilgas kelias, reikalaujantis darbo ir pastangų.
Jau įkurtas verslas taip pat iš karto nebūna tobulas ir geriausius rezultatus galima pasiekti tik po ilgų pastangų ir darbo metų. Kad užtikrintai ir ilgam įsitvirtinti rinkoje, reikia nuolat analizuoti įmonę, jos veiklą, rezultatų ir įvairių rodiklių kitimą, kad būtų galima daryti išvadas ir nukreipti įmonės veiklą viena ar kita linkme. Verslų kūrimas šiomis dienomis yra ypač svarbi tema, kadangi būtent steigiamų verslų dėka auga šalies ekonomika, kuriamos naujos darbo vietos, atnaujinama rinka ir konkurencija joje, diegiamos naujos technologijos bei pažangūs sprendimai.
Būtent naujos ir pažangios technologijos ir yra viena aktualiausių temų dabartiniame verslų steigimo procese. Jų vystymas ir diegimas iš esmės keičia žmonių kasdienybę. Nors įmonių yra daug, jos nėra pajėgios operatyviai aprūpinti žmones reikiamais gaminiais, užsakymų tenka laukti po mėnesį, o jei užsakymas sudėtingesnis – net ir ilgiau. Kadangi ši problema paveikia žmogaus gyvenimo kokybę, atsiranda poreikis paspartinti gamybos procesus ir darbą paversti kuo našesniu, kad užsakymų gamybos laikas sumažėtų iki minimalaus.
Darbo tikslas:
Išanalizuoti mokslinę literatūrą ir apibendrinti techinės idėjos formulavimo bei komercializavimo pagrindnius aspektus.
Darbo uždaviniai:
-
Išanalizuoti ir pateikti idėjos plėtotės, galimybių formavimo, naujų idėjų generavimo, idėjų vertinimo ir atrankos, įgyvendinimo planavimo bei verslo idėjos formulavimo procesus.
-
Suformuluoti techninę problemą. Išnagrinėti problemos sprendimo alternatyvas ir parinkti optimaliausią sprendimą.
-
Aprašyti techninės idėjos įgyvendinimo technologinį procesą, jo sąnaudas, produkto savikainą, pajamas, pelną, pelno didinimo galimybių paieškos procesą.
-
Išanalizuoti techninės idėjos komercializaciją. Aprašyti verslo planą ir jo struktūrą, verslo plano kūrimo ir jo įvykdomumo tikrinimo procesus, apibrėžti verslo plano svarbą, jo kūrimą ir įvykdomumo tikrinimą.
r įvairių rodiklių kitimą, kad būtų galima daryti išvadas ir nukreipti įmonės veiklą viena ar kita linkme. Verslų kūrimas šiomis dienomis yra ypač svarbi tema, kadangi būtent steigiamų verslų dėka auga šalies ekonomika, kuriamos naujos darbo vietos, atnaujinama rinka ir konkurencija joje, diegiamos naujos technologijos bei pažangūs sprendimai.
Būtent naujos ir pažangios technologijos ir yra viena aktualiausių temų dabartiniame verslų steigimo procese. Jų vystymas ir diegimas iš esmės keičia žmonių kasdienybę. Nors įmonių yra daug, jos nėra pajėgios operatyviai aprūpinti žmones reikiamais gaminiais, užsakymų tenka laukti po mėnesį, o jei užsakymas sudėtingesnis – net ir ilgiau. Kadangi ši problema paveikia žmogaus gyvenimo kokybę, atsiranda poreikis paspartinti gamybos procesus ir darbą paversti kuo našesniu, kad užsakymų gamybos laikas sumažėtų iki minimalaus.
Turinys
- TURINYS
- ĮVADAS
- TECHNINĖS IDĖJOS FORMULAVIMAS.
- 1.1. Nuo techninės idėjos iki verslo idėjos.
- 1.1.1. Idėjos plėtotės svarba
- 1.1.2. Kūrybiškumas idėjų plėtotės procese
- 1.1.3. Galimybių ieškojimas ir formavimas
- 1.1.4. Naujų idėjų generavimas
- 1.1.5. Idėjų vertinimas ir atranka
- 1.1.6. Idėjų įgyvendinimo planavimas
- 1.1.7. Verslo idėjos formulavimas
- 1.1.8. Verslo idėjos detalizavimas verslo plane
- 1.2 Techninė problema. Techninės idėjos formulavimas techninės problemos sprendimui. Alternatyvų techninės problemos sprendimui nagrinėjimas. Optimalaus sprendimo pasirinkimas.
- TECHNINĖS IDĖJOS TECHNOLOGINIO ĮGYVENDINIMO EKONOMIKA
- 2.1. Techninės idėjos įgyvendinimo (gamybos) technologinis procesas.
- 2.2. Gamybos technologinio proceso sąnaudos (pastovios, kintamos, pusiau kintamos).
- 2.3 Produkto savikaina, kaina, pelnas. Pelno didinimo galimybių paieška.
- TECHNINĖS IDĖJOS KOMERCIALIZACIJA
- 3.1. Techninė idėja kaip intelektinė nuosavybė ir jos teisinė struktūra
- 3.2. Verslo planas, jo struktūra
- 3.3. Verslo plano kūrimas ir jo įvykdomumo tikrinimas
- IŠVADOS
- LITERATŪRA
- Internetiniai šaltiniai
Literatūros sąrašas
LITERATŪRA
-
Bragg A., Bragg M.. 2007. Nuo idėjos iki verslo. Vilnius: Verslo žinios.
-
Williams Sara. 2007. Verslo pradžios vadovas. Vilnius: Verslo žinios.
-
ES PHARE ESS 2002 programos projektas VERSLUMO SKATINIMO INICIATYVA. „Verslo plano, skirto bankų paskoloms gauti ir rizikos kapitalo fondams pritraukti rengimo vadovas. I dalis“.
Internetiniai šaltiniai
-
http://marketingovaldymas.lt/marketingas/imones-misija-vizija-vertybes/
-
https://investologija.lt/investavimas/i-akcijas/imones-konkurencingumas-konkurencingumo-veiksniai/
-
https://www.verslilietuva.lt/verslauk/reikalavimai-gaminiams/intelektines-nuosavybes-apsauga/
-
https://ukmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/inovaciju-veiklos-sritis/intelektine-nuosavybe
Reziumė
- Autorius
- R2
- Tipas
- Kursinis darbas
- Dalykas
- Inžinerija
- Kaina
- €9.48
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Vas 18, 2022
- Publikuotas
- 2020 m.
- Apimtis
- 38 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų