CD ir DVD įrenginų apžvalga
Ištrauka
Optiniai informacijos kaupikliai buvo sukurti prieš penkioliką metų. Pirmasis kompaktinių diskų audio grotuvas buvo sukurtas firmoje Sony. Greitai jos pėdomis pasekė analogiška Philips firmos produkcija. Philips, kaip ir Sony, buvo viena iš pagrindinių šios technologijos kūrėjų. Pagrindine varomąją jėga kuriant kompaktinius diskus buvo garso įrašų industrija. CD (Compact disk) technologija dar ir dabar neturi sau lygių konkurentų muzikos pramonėje.
Kompiuterių pramonėje kompaktiniai diskai pradėti naudoti žymiai vėliau. Dar prieš penkis metus jie buvo retenybė, ir daugumai atrodė, kad 650Mb kompaktinis diskas ilgą laiką patenkins net pačių reikliausių vartotojų poreikius. Vienok ir kompiuterių ir kompaktinių diskų naudojimas labai plečiasi, taip kaip plečiasi ir informacijos kiekis, kurį reikia išsaugoti.
Numatydami tokią situaciją, elektronikos gamintojai iš anksto pradėjo kurti sekančios kartos optinius informacijos kaupiklius. Čia, kaip ir kompaktinių diskų kūrimo procese pagrindinis variklis buvo laisvalaikio organizavimo industrija. Konstruktoriams buvo duotas tikslas - padidinti diskų talpį iki tokio lygio, kad vienoje jo pusėje tilptų aukštos kokybės skaitmeninis filmas.
Pradžioje, pagrindinės firmos-konstruktorės nesutarė dėl bendro formato, ir ateityje tai galėjo tapti didžiule formatų kova, na o tai tik sumažintų vartotojų susidomėjimą nauja produkcija ir žinoma sumažintų pelną, kaip tai atsitiko buitinių video magnetofonų istorijoje. Galutiniam standarto priėmimui 1995 metais dešimt elektronikos gigantų (Hitachi, Matsushita, Electronic Industrial, Mitsubishi Electric, Philips Electronics, Pioneer Electronics, Sony, Thomson Multimedia, Time Warner, Toshiba ir JVC) įkūrė organizaciją DVD Consortium. Naujieji diskai gavo DVD pavadinimą. Iš pradžių tai reiškė skaitmeninis video diskas (Digital video disk), vėliau tai pradėjo šifruoti kaip universalus skaitmeninis diskas (Digital versatile disk).
Turinys
- 1. 1.Optiniai informacijos kaupikliai ……………………………………………………… ……2
- 2. 2. Optinė informacijos saugojimo technologija ir diskų struktūros …………………………………….2
- 3. 2.1 CD – ROM technologija……………………………………………………………………………….… ….3
- 4. 2.2 CD – R technologija…………………………………………………………………………………… … …5
- 5. 2.3CD – MO technologija………………………………………………………………………………… ….7
- 6. 2.4 CD –RW technologija……………………………………………………………………………………8
- 7. 2.5 Duomenų išdėstymas kompaktiniuose diskuose………………………………………………… …9
- 8. 2.6 DVD diskai……………………………………………………………………………………………………11
- 9. 2.7 DVD – R diskai………………………………………………………………………………………… ……17
- 10. 2.8 DVD diskų informacijos kodavimas……………………………………………………………… …18
- 11. 2.9 CD įtaisai………………………………………………………………………………………………… …18
- 12. 3. CD įtaisų struktūra……………………………………………………………………………………………19
- 13. 3.1 Kaupimas optika ir mechanika…………………………………………………….…….20
- 14. 3.2 Kaupiklių duomenų perdavimo sparta………………………………………….………22
- 15. 3.3 Klaidu detekcija ir korekcija……………………………………………………… ……23
- 16. 3.4 CD diskų kodavimas……………………………………………………………………….23
- 17. 4. DVD įtaisai…………………………………………………………………………….……23 18. 4.1 DVD įtaisų struktūra………………………………………………………………… …24 19. 4.2 DVD optika……………………………………………………………… ……………….25 20. 4.3Personalinių kompiuterių DVD įrenginiai………………………………….……………26 21. 5. Kompaktinių diskų standartai………………………………………….…………………28 22. 6. DVD diskų standartai………………… …………………………………………………30
- 23. 7. Išvados………………………………………… ………………… ……………………31
- 24. 8.Literatūra…………………………………………………………………….……………32
Reziumė
- Autorius
- arunnne
- Tipas
- Kursinis darbas
- Dalykas
- Informatika
- Kaina
- €8.04
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bir 21, 2012
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 28 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų