Mikrobiologija farmacininkams, II koliokviumas
Ištrauka
Terpių klasifikacija:
- Ø Gausinimo terpės – terpės, kurių efektyvumas atsiranda dėl cheminių medžiagų priedų. Cheminės medž. slopina nereikiamų organizmų augimą, bet netrukdo augti norimiems. Šios terpės palengvina medžiagų išskyrimą iš mišrios kultūros. Pvz.:1. druskos agaras (įeina iki 15% NaCl) daugelis MO „neperneša“ druskos, o auksinis stafilokokas puikiai auga. Pvz.:2 tulžies briliantinės žalumos atstovas slopina escherichea e coli bakterijas, tokia terpė padeda atskirti MO, nes auga tik patogeniniai.
- Ø Diferencinės – diagnostinės - padeda diferencijuoti tiriamus MO pagal jų biocheminių savybių skirtumus. Pvz.:1 dif-diagnost Endo terpė turi savyje laktozės, echrichea e coli skaldo laktozę, o pvz salmonelės ne. Ecolli užaga raudonos spalvos, nes skaldo iki rūgščių ir dėl pH pokyčio atsiranda raudonos kolonijos. Salmonelės, šigelės neskaldo laktozės, todėl jų kolonijos – rausvos. Pvz.:
Ureazės reakc. jei žmogui opa, įtariama, kad yra tam tikros bakterijos (helicobacter piliori..) Jei spalva užsėjus keičiasi, reiškia bakterija dauginasi.
- Ø Specialiosios terpės – terpės skirtos reiklioms, įprastinėse terpėse neaugančioms MO rūšims.Pridedama AR, vitaminų, papildomų angliavandenių. Pvz.:1 kazeino anglies agaras skirtas kokliušo sukėlėjui kultyvuoti. Šis sukėlėjas išskiria toksinus ir auginant terpėje toksinaijį patį sunaikina, todėl reikia toksinus rezorbuojančios C. Pvz.:2 susidaro iš pakaitinto kraujo (susiardo eritrocitai) kultyvuojamos hemofilinės bakterijos, augančiom bakterijom išsaugomi tik reikalingi faktoriai.
- Ø Transportinės terpės – skirtos saugoti MO ir palaikyti gyvybingumą nuo mėginio paėmimo iki pristatymo į laboratoriją. Yra medžiagų, kurios neleidžia MO daugintis greit, bet palaiko gyvybingumą. Pvz.:1 transportinė terpė su C skirta lepesnėms bakterijoms; pusiau standi terpė.
- Ø Konservavimo terpė – skirtos MO saugojimui ir ilgesniam išlaikymui. Jose MO lėčiau dauginasiir ilgiau išlieka gyvybingi. Pvz.:1 šaldoma prie -70oC glicerolio agare.
- Geriamojo vandens tyrimai:
Vanduo tiriamas šaltas; kraną reikia dezinfekuoti; palikti vandenį tekėti5min, tik paskui imti tyrimams; į sterilų indą paimti 500ml vandens; per 2h pristatyti į laboratoriją.
Paimti 2 mėgintuvėlius ir į juos po 9ml sterilaus, distiliuoto H2O -> 1ml tiriamo vandens pilti į II-ą mėgintuvėlį, sumaišyti -> iš I-o mėgintuvėlio paimti 1ml ir įpilti į II-ą mėgintuvėlį -> paimti dvi petri lėkšteles, į kiekvieną įpilti po 1ml tiriamo H2O tas pats ir su I ir su II mėgintuvėliais -> įpilti 45oC agaro į kiekvieną lėkštelę -> parą laikyti termostate.
- Ø Bendras MO kiekis 1ml/vandens
- Ø Coli skaičiaus nustatymas (jei įtariams vandens užterštumas fekalijomis)
- Ø Patogeninių bakterijų buvimas (jei yra epidemiologiniai nurodymai)
Turinys
- Mikroorganizmų mityba. Mitybos tipai. Maisto medžiagų pernešimo į bakterinę ląstelę mechanizmai.
- Bakterijų metabolizmas. Fermentai.
- Biocheminio aktyvumo tyrimas ir jo panaudojimas bakterijoms identifikuoti.
- Bakterijų dauginimasis. Bakterijų dauginimosi skystoje terpėje fazės.
- Mitybinės terpės, jų klasifikacija ir panaudojimo paskirtis.
- Aerobų ir anaerobų grynų kultūrų išskyrimo principai ir metodai.
- Bakterijų transformacija, jos mechanizmas ir reikšmė.
- Bakterijų transdukcija, jos mechanizmas ir reikšmė.
- Bakterijų konjugacija, jos mechanizmas ir reikšmė.
- Žmogaus organizmo mikroflora ir jos reikšmė fiziologiniams ir patologiniams procesams.
- Oro mikroorganizmai. Mikrobiologinio užterštumo rodikliai
- Dirvožemio mikroflora. Mikrobiologinio užterštumo rodikliai.
- Mikroorganizmų simbiozė ir jos formos.
- Fiziniai veiksniai ir jų poveikis mikroorganizmams.
- Dezinfekcija ir antiseptikai. Cheminės medžiagos, naudojamos dezinfekcijai ir antiseptikai, bei jų poveikio mechanizmai.
- Biologiniai veiksniai ir jų poveikis mikroorganizmams.
Reziumė
- Autorius
- dreamcatcher456
- Tipas
- Konspektas
- Dalykas
- Biologija
- Kaina
- €2.30
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Sau 20, 2021
- Publikuotas
- 2017 m.
- Apimtis
- 25 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų