Jurgis Kunčinas – XX a. antros pusės poetas, vertėjas, publicistas, prozininkas, nepriklausomybės laikų kūrėjas
Ištrauka
Pats autorius įsipareigojo moteriai, paliko bohemiečio gyvenimą ir sukūrė šeimą, tačiau jo personažas – ne.)
- Asmenybė
Kunčinas – sovietmečio bohemos metraštininkas, poetizavęs vidinę individo autonomiją kaip alternatyvą visuomeninio gyvenimo absurdui. Rašė ironiškai, kartais ciniškai, bet drauge jautriai ir įtikinančiai. Pasakojo apie „nevykėlių kartos“ žmones, nemokančius ir nenorinčius prisitaikyti prie gyvenamojo laiko. Rašytojo veikėjai renkasi laisvę, protestuodami prieš melagingas vertybes, bet laisvė tampa ir savęs paties naikinimo keliu.
- Epocha
Jurgis Kunčinas rašė XX a. antroje pusėje, kada Lietuva priklausė sovietinei Rusijai, todėl labai ryški tu laikų inteligento valkatystės tema. Savo kūryboje skaudžiai atvirai rodo XX a. pabaigos įvairias Lietuvos gyvenimo puses: puolusių žmonių likimus, laisvę meilę, sutrūkinėjusius žmonių santykius, tautos bohemos gyvenimą, priešinimąsi visuomenės normoms. Tokioje erdvėje natūraliai kyla žmogiškumo, pilietinės atsakomybės, žmogaus įsipareigojimo klausimų, kurie skatina mąstyti, ar išties postmodernizmo epochoje nyksta vertybių prigimtis ir palengva įsigali sumaištis.
Grožinė kūryba
- Romanas „Tūla“ – tai neįmanomos meilės istorija, atsiradusi iš beribio sielos alkio, rašyta poeto ranka.
- Tema: Žmogaus vidiniai išgyvenimai, siejami su praeities meile.
- Veikėjai:
- Poetas – laisvamanis, girtuoklis, pabuvęs ir kalėjimuose, ir ligoninėse, nuolat geriantis, išgėręs ar ketinantis gertis. Tačiau jis nėra visiškas valkata. Poetas dar visada išlaiko trūkinėjančius, bet iki galo nenutrūkstančius saitus su sociumu, su tvarkinguoju pasauliu – su tais žmonėmis, kurie turi pagrindą po kojomis ir kurie, daugiau ar mažiau, jam padeda - gelbsti iš sunkių situacijų.
- Tūla – subtili mergina, apie kurią pasakoja pagrindinis romano veikėjas.
Istorinis kontekstas
- Lietuvai priklausant sovietinei Rusijai kūriniai yra cenzūruojami, todėl autoriai priversti naudoti alegorinę kalbą. [Alegorija - paslėptos reikšmės vaizdas, pasakojimas]
- Dėl okupacijos daug lietuvių yra ištremti į Sibirą ar kitas atšiaurias Rusijos vietas.
- XX a. pabaigoje pradeda formuotis nepriklausomų laikų literatūra, kuri tampa panaši į tuometinę Vakarų Europos ar Amerikos.
Kūrybos aktualumas šiandien
Romanas puikiai atskleidžia sunkius rašytojų išgyvenimus. Leidžia suprasti, kaip jaučiasi gyvenimu ir meile nusivylę žmonės, kas ypač aktualu gyvenimo prasmės ieškantiems jaunuoliams.
Reziumė
- Autorius
- vikuteeo
- Tipas
- Konspektas
- Dalykas
- Literatūra
- Kaina
- €1.67
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bir 27, 2016
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 3 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų