Sveikatos ugdymo konspektas

18 psl. / 5604 žod.

Ištrauka

Fizinis aktyvumas, kaip būtina sveikos gyvensenos dalis, teigiamai veikia vaiko, o vėliau ir suaugusiojo sveikatą. Fizinis aktyvumas – tai:

  1. griaučių raumenų sukelti judesiai, kuriuos darant energijos suvartojimas yra didesnis negu ramybės būsenoje (Caspersen et al., 1985),
  2. bet kokia žmogaus kūno judėjimo išraiška, sukelianti didesnę medžiagų apykaitą: pratybos, rengimasis varžyboms, dalyvavimas varžybose, namų ūkio darbai, laisvalaikio veikla, kuriai reikia fizinių pastangų (Stonkus, 2002).

Pagrindiniai fizinio krūvio komponentai: 1) krūvio dažnumas (fizinių pratybų ar veiksmų dažnis), 2) krūvio intensyvumas (lengvas, vidutinio intensyvumo arba intensyvus), 3) fizinio krūvio trukmė (kaip ilgai trunka fizinė veikla: užsiėmimo trukmė, išreikšta minutėmis, kartais – valandomis), 4) krūvio rūšis arba veiklos pobūdis. Nereikia pamiršti, kad dozuojant fizinį krūvį vaikui ar paaugliui svarbu laikytis individualumo principo (amžius, lytis, svoris, ūgis, branda, paveldėtos savybės ir kiti fiziniai ir psichiniai veiksniai).


Turinys

  • - priklausomybės samprata, priklausomybės išsivystymas
  • - prevencijos samprata, prevencijos tipai, tikslinės grupės (kam taikoma prevencija)
  • - sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo samprata, fizinio aktyvumo rekomendacijos suaugusiems ir vaikams
  • - sveikos mitybos samprata, sveikos mitybos principai ir taisyklės
  • - organizmui būtinos maisto medžiagos, maisto pasirinkimo piramidė

Reziumė

Autorius
kregzde25
Tipas
Konspektas
Dalykas
Biologija
Kaina
€2.12
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 21, 2016
Publikuotas
2016 m.
Apimtis
18 psl.

Susiję darbai

Botanikos konspektas

Biologija Konspektas 2020 m. iksija
Manoma, kad pirmieji sausumos augalai rijūnai atsirado iš archajinių dumblių (Characeae – iš žaliadumblių,Coleochaetaceae– iš menturdumblių), Paleozojaus eroje, prieš 400 - 500 milijonų...