Ekologijos konspektas
Ištrauka
Ekologija- mokslas kaip funkcionuoja gyvoji gamta. (kalbama apie ekosistemas, populiacijas). Tokį apibrėžimą sukūrė Odumas. Ekologija- organizmų santykiai tarpusavyje ir su negyvąja gamta (Krebsas)Ekologija- kaip vyksta populiacijų dydžių reguliacija.
„oikos“- namai, buveinė
Superorganizmo hipotezė: rūšys gali egzsistuoti ne bet kokiame derinyje...
Ekosistema-tai medžiagų ciklas ir jį lydintys energijos srautai( tai labai svarbu ekosistemai, jei medžiagų ciklo nėra, tai ekosistema irgi nefunkcionuoja).Ekosistema- (kartais dar vad Biocenoze), tai ekologinė bendrija( tai visi gyvi organizmai gyvenantys tam tikroje vietoje), santykiauja tarpusavyje su betarpiška negyvąja gamta). Tai ekosistema struktūriniu požiūriu ( givi organizmai + betarpiška negyva gamta);Ekosistema funkciniu požiūriu:tai medžiagų ciklas ir jį lydintys energijos mainai.(Kita vertus laikoma, kad ekosistema = biocenozė +biotopas; biocenozė- augalų , gyvūnų ir miksoorganizmų visuma,tarp jų vykstanti medžiagų apykaita ir energijos mainai, todėl ekosistemos geriau biocenoze nevadinti. Biotopas- tai tam tikra geografinė teritorija, su jai būdingais aplinkos veiksniais, pagrinde visa abiotinė aplinka.) (Ekosistema ekologijoje – funkcinė gyvųjų ir negyvųjų aplinkos elementų, kuriuos jungia tarpusavio ryšiai, medžiagų apykaitos bei energijos pasikeitimo procesai, sistema. Tai yra organizmų bendrija tam tikroje buveinėje.)Ekologinė bendrija- tai ne superorganizmas, bet ir ne atsitiktinė rūšių samplaika. Rūšys nėra visiškai savarankiškos funkciniu požiūriu. (E.B- tai organizmų grupė užimanti atitinkamą buveinę). Nei viena rūšis gamtoje nėra funkciškai autonomiška ir ilgą laiką tik ji viena išgyventi negali. Jei nevyksta medžiagų ciklas, tai niekas neišgyvena. Rūšis sieja :• Medžiagų ciklas• Panašus prisitaikymas prie gamtos sąlygų.Kita vertus organizmai gali prisitaikyti ir prie kitokių aplinkos sąlygų.
Populiacija- tai vienos rūšies individai gyvenantys tam tikroje teritorijoje, yra daugiau ar mažiau izoliuoti, nuo kitos tos pačios rūšies individų populiacijos, tarpusavyje paprastai nesijryžmina. Populiacija- vienai rūšiai priklausančių organizmų , gyvenančių konkrečioje vietoje, visuma. Atskira populiacija- nėra jokios sąveikos, tarp tos pačios rūšies individų. Rūšis- tai visuma individų, pasižyminčių panašiomis morfologinėmis, fiziologinėmis, biocheminėmis, ekologinėmis bei etaloginėmis ypatybėmis, užimančių tam tikrą teritoriją, turinčių panašų kariotipą (branduolio sudėtį), galinčių kryžmintis ir turėti vislius palikuonis.
Ekosistemos koncepcija labai daug dėmesio skiria ir mikroorganizmams( skaidytojams), jie taip pat labai svarbūs ekosistemai. Sukcesija- prognozuojama, tai klimaksinė (klasikinė) stadija, bendrijų kaita. Tai yra taip vadinama bendrijų kaita, kai vieno to paties biotopo bendrijos pakeičia kitas. Ekosistemos bendrijos kaita vyksta tol kol nusistovi pusiausvyra tarp biotinių ir abiotinių ekosistemos komponentų. Sukcesija gali būti pirminė ir antrinė, atitinkamai formuojamos pirminė ir antrinė bendrijos.
Ekosistemos koncepcijos autoriai. E. ir H. Odum; R.Margarief; B.Pattern; G.Hutchinson.
Turinys
- 1.Įvadinė dalis: ekologijos istorija
- 2.Ekosistemos sampratos esmė
- 3.Lokalūs medžiagų ciklai
- 4.Mitybos grandinės, tinklai ir lygmenys, energijos srauto rodikliai
- 5.Bendrijų kaita
- 6.Biosfera: biomai, globalūs medžiagų ciklai
- 7.Ekosistemų tyrimo metodologija ir metodai
- 8.Ekosistemų evoliucija
- 9.Vidurūšiniai santykiai ir populiacijos augimo kreivės
- 10.Amžiaus struktūra, išgyvenimo lentelės
- 11.Ekologinė niša
- 12.Tarprūšiniai santykiai
- 13.Populiacijų dydžio savireguliacija
- 14.Žmogaus poveikio gamtai mastai (istorinis aspektas
Reziumė
- Autorius
- evelina1988
- Tipas
- Konspektas
- Dalykas
- Ekologija
- Kaina
- €2.03
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Sau 19, 2016
- Publikuotas
- 2013 m.
- Apimtis
- 14 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų