Sodinių šilauogių plantacijos verslo kūrimo galimybių įvertinimas

75 psl. / 17000 žod.

Ištrauka

Verslininkystė – tai savarankiška veikla, vykdoma atskirų piliečių ar jų grupių prisiimant riziką ir turtinę atsakomybę, kuria siekiama gauti pelno ar kitos formos ekonominės naudos. Siekdamas pelno, verslininkas turi sukurti naudingą produktą ar paslaugą, surasti efektyvų gamybos būdą, finansuoti gamybą ir parduoti tą produktą didesne nei gamybos išlaidos kaina. Bet kurio verslo pagrindas – aiški, pamatuota, konkurencinga, perspektyvi ir sėkmingai įgyvendinta idėja. Verslininkai nepasieks kokybiškai naujų rezultatų, jeigu jų veikla neišsiskirs ypatingumu, novatoriškumu ir originalumu. Kuo originalesnė ir ypatingesnė veikla, tuo labiau jie išsiskirs iš kitų rinkos dalyvių.

Temos aktualumas. Pasirinkta verslo idėja susijusi su įgytomis kompetencijomis, pomėgiu ir galimybe ją įgyvendinti. Vartotojams reikia šviežių, kokybiškų, pigių ir skanių lietuviškų uogų. Dėl šių priežasčių nuspręsta įkurti verslinę šilauogių plantaciją. Lietuvoje iki 2000 m. daugiausia buvo auginamos vadinamosios tradicinės sodo kultūros: obelys, kriaušės, slyvos, juodieji serbentai, avietės ir braškės. Sodines šilauoges sėkmingai augino tik sodininkai mėgėjai. Šiuo metu šilauogių auginimas mūsų šalyje įguna vis didesnį populiarumą. Šilauogės labiausiai vertinamos dėl antocianinų, flavanolių, fenolinių rūgščių, stabdo senėjimo procesus.

Šilauogių plotai plečiasi, rinka papildoma didesniu šilauogių asortimentu. Jau atsiranda ir derančių plantacijų. Sodinių šilauogių verslui Lietuvoje yra puikios klimato sąlygos. Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sode atlikti tyrimai patvirtino, kad didžioji dauguma perspektyvių veislių auga ir dera visuose Lietuvos regionuose. Šilauogių auginimas yra labai atsakingas ir kruopštus darbas, dabar yra išvestos dvi lietuviškos veislės ‘Danutė‘ ir ‘Freda‘. Taip pat Lietuvos klimato sąlygomis galima auginti ir tokias veisles kaip: ‘Bluegold‘, ‘Bluecrop‘, ‘Northland‘. Svarbiausia šilauogėms yra aplinka, dirvožemis, drėgmės rėžimas ir priežiūra. Tai ilgaamžė kultūra, nes šilauogynas veisiams 20-30 metų. Tinkamai įveisus šilauogyną, esant palankioms klimato sąlygoms jau 3-4 metais galima gauti nemažą derlių.

Domėjimasis šiais augalais, įgyta patirtis Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo Pomologijos sektoriaus kolekcijose auginant ir prižiūrint šilauoges, bei galimybė pritaikyti mokslinius tyrimų rezultatus, leido kilti idėjai jau daugelį metų veikiančiame tėvų ūkyje įkurti verslinį šilauogyną. Ši mintis kilo todėl, kad tėvų ūkyje yra labai palankios sąlygos joms auginimui, gera techninė bazė, yra laisvų žemės naudmenų, tinkamas dirvožemis, nėra aukštai stovinčio gruntinio vandens, tai yra palankūs rodikliai šilauogėms auginti.

Darbo problema. Verslo idėja – restruktūrizuoti esantį šeimos ūkį ir įkurti jame sodinių šilauogių plantaciją. Prieš įgyvendinant verslo idėją, labai svarbu įvertinti ir įsitikinti jos perspektyvomis ir įgyvendinimo realumu. Darbe nagrinėjama problema susijusi su galimu naujos verslo idėjos pagrindimu ir įvertinimu.

Darbo tikslas. Įvertinti Daivos Bukantienės verslinės šilauogių plantacijos įkūrimo galimybes Artūro Minioto ūkyje.

Darbo uždaviniai.

  1. Atlikti mokslinės literatūros šaltinių analizę šilauogių ūkio įkūrimo aspektu.
  2. Atskleisti naudingą šilauogių auginimo patirtį VDU Kauno botanikos sodo Pomologijos sektoriuje.
  3. Parengti sodinių šilauogių ūkio įkūrimo projektą ir įvertinti įgyvendinimo galimybes.

Turinys

  • Įvadas
  • 1. Darbo metodai, reikšminiai žodžiai ir sąvokos
  • 2. Informacijos šaltinių apžvalga
  • 2.1. Verslininkystės teoriniai aspektai
  • 2.2. Žemės ūkio verslai ir jų specifika
  • 2.3. Sodinių šilauogių auginimo verslas
  • 3. Darbo objekto aprašymas
  • 3.1. Rezultatai ir jų aptarimas Pomologijos sektoriaus kolekcijose
  • 3.2. Tyrimai atlikti Artūro Minioto ūkyje
  • 4. Sodinių šilauogių plantacinio auginimo verslo organizavimo projektas Artūro Minioto ūkyje
  • 4.1. Integruojamo ūkio charakteristika
  • 4.2. Verslinės šilauogių plantacijos įkūrimo idėja
  • 4.3. Pardavimų organizavimas
  • 4.4. Projekto galimybių įvertinimas
  • Išvados ir rekomendacijos
  • Informacijos šaltiniai
  • Summary
  • Diplomanto pasižadėjimas
  • Priedai

Reziumė

Autorius
daivuciukasss
Tipas
Diplominis darbas
Dalykas
Žemės ūkis
Kaina
€14.31
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Geg 25, 2020
Publikuotas
2017 m.
Apimtis
75 psl.

Susiję darbai

Vardenio Pavardenio ūkio kūrimas

Žemės ūkis Verslo planas 2008 m. rasa13
Blogas Pavyzdys. Ūkininkaudamas ūkininkas sieks: mažinti mechaninį poveikį žemei ir armens purenimo intensyvumą, laipsniškai paprastinti žemės dirbimą, kur galima pritaikant beariminį, seklų purenimą...