Infekcinių ligų imunoprofilaktika ir imunoterapija
Ištrauka
Infekcinės ligos- sena ir visą laiką atsinaujinanti patologija. 1985 m. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) pateikė ambicingą projektą, kuriame buvo teigiama, jog iki 2000-ųjų Europoje turėtų nelikti tymų, difterijos, įgimtos raudonukės, kokliušo ir naujagimių stabligės, o 1988 metais visame pasaulyje bus įveiktas poliomielitas. Galima manyti, kad tokias optimistines gaidas lėmė 1980 metais paskelbtas oficialius pranešimas apie raupų likvidavimą. Tai buvo labai didelis tarptautinis daugelio šalių bendradarbiavimo rezultatas. Tačiau gyvenimas parodė, kad prognozės labai ankstyvos. Nebuvo įvertinta ta aplinkybė, kad infekcinės ligos yra žmogaus ir mikroorganizmo vieninga biologinė visuma, kurią veikia išorės ir vidaus pasaulio jėgos bei aplinkybės. Pastaraisiais dešimtmečiais, pritaikius molekulinės biologijos technologijas, galima tirti visos ląstelės cheminę sudėtį, o 1977 m. W. Gilbert ir F. Sanger, sukūrę DNR sekų nustatymo metodiką, atrado labai gerą instrumentą mikroorganizmų sisteminei priklausomybei tirti bei nustatė mikroorganizmų genetinę sudėtį, tuo pačiu atvėrė naujas infekcinių ligų diagnostikos perspektyvas.
XXI amžius pasižymi ypatingu žmonių mobilumu, o kartu su žmonėmis juda ir užkrečiamos ligos. Jas galime ir privalome kontroliuoti. Todėl kiekvienam žmogui labai svarbu žinoti šių ligų imunoprofilaktikos ir imuno terapijos metodus. Tai gali žmonėms padėti greičiau pasveikti, iš organizmo pašalinti infekcinių ligų sukelėjus ar net išvengti ligos.
Kad būtų galima išvengti kuo daugiau infekcinių ligų susirgimų, nemažai mokslininkų tyrinėjo ir rašė apie infekcines ligas. Taip pat jie ieškojo būdų bei priemonių, kaip būtų galima jų išvengti. Vieni tokių yra D. Vikonytė-Vasiljevienė, pediatras doc. A. Vingras. Taip pat prie infekcinių ligų profilaktikos prisideda ECDC organizacija. Jos pagrindinis tikslas apsaugoti ir puoselėti žmonių sveikatą. ECDC bei kitų šia besidominčių žmonių, mokslininkų nuomone, visuomenės sveikata yra pati svarbiausia.
Darbo tikslas- išanalizuoti infekcinių ligų imunoprofilaktiką ir imunoterapiją.
Uždaviniai:
1. Apibūdinti infekcines ligas bei jų sukelėjus;
2. Pateikti imunoprofilaktikos ir imunoterapijos būdus, priemones.
Turinys
- 1 LENTELIŲ SĄRAŠAS3
- 2 PAVEIKSLŲ SĄRAŠAS3
- 3 ĮVADAS4
- 4 INFEKCINĖS LIGOS5
- 5 INFEKCINIŲ LIGŲ PREVENCIJAI SVARBI IR HIGIENA6
- 6 INFEKCINIŲ LIGŲ IMUNOPROFILAKTIKA IR IMUNOTERAPIJA7
- 6.1 Vakcinacijos būdai8
- 6.2 Vakcinų veiksmingumas8
- 6.3 Bakterinės vakcinos9
- 6.4 Anatoksinai9
- 6.5 Virusų vakcinos10
- 6.6 Riketsijų vakcinos10
- 6.7 Vakcinoterapija10
- 6.8 Nespecifinė terapija10
- 6.9 Seroprofilaktika ir seroterapija10
- 6.10 Serumų kokybės patikrinimas11
- 6.11 Chemoterapija ir chemoprofilaktika11
- 6.12 Sulfanilamidai12
- 7 ANTIBIOTIKai13
- 7.1 Antibiotikų savumai14
- 7.2 Sulfanilamidų ir antibiotikų panaudojimas15
- 7.3 Nuo kitų plazmidų priklausantis atsparumas17
- 8 IŠVADOS19
- 9 LITERATŪRA20
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bir 9, 2013
- Publikuotas
- 2012 m.
- Apimtis
- 20 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų