Lietuvos žemės ūkio raida
Ištrauka
Žemės ūkis – ūkio šaka, kurioje žemė yra naudojama maistui išgauti, užauginti maistinius išteklius ir juos apdoroti, perdirbti. Prie žemės ūkio priskiriama ir gyvulininkystė, miškininkystė, žvejyba.
Šiame rašto darbe aš bandysiu bendrai aptarti kaip keitėsi Lietuvos žemės ūkis, taip pat nagrinėsiu žemės ūkio reformą 1919-1940 metais. Trumpai aprašysiu šių dienų Lietuvos žemės ūkį ir jo perspektyvas. Kaip žinome žemės ūkis (iki XVIII-XIX amžių) buvo labai svarbi ūkio šaka, kurioje dirbo dauguma žmonių. Bet kartu su pramonės revoliucija viskas pasikeitė – naujos technologijos leido žemės ūkiui būti našesniam todėl palaipsniui valstybės tapo pramoninėmis(t. y. dauguma jų gyventojų ėmė dirbti pramonėje).
XX amžiuje žemės ūkio reikšmė dar sumenko, ėmė kur kas labiau apsimokėti dirbti kitus darbus, tad valstybių vyriausybės ėmė subsidijuoti žemės ūkį tam, kad jis išliktų. Nes jei jo nebūtų, karo, katastrofos ar sausros atveju galėtų pritrūkti maisto; šalis taptų priklausoma nuo kitų šalių, kurios tą maistą tiekia.
Turinys
- ĮVADAS2
- Žemėsūkioraidosbendrifaktai4
- Žemės reforma 1919-1940m.5
- Karo nuostoliai ir ūkio atkūrimas6
- Žemės ūkio finansavimas8
- Žemės reforma ir socialiniai pokyčiai8
- Lietuvos ūkis dabar. Artimiausios prognozės11
- Pagrindinė grėsmė žemės ūkiui - kainų nestabilumas12
- Investicijų poveikis našumui12
- IŠVADOS15
- LITERATŪROS SĄRAŠAS16
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bir 2, 2013
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 16 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų