Kenksmingieji junginiai, susidarantys maisto produktus perdirbant ir juos laikant
Ištrauka
Daug maisto produktų yra ne tik nenaudingi, bet netgi kenksmingi organizmui. Taigi būtina išsamiai aptarti, koks tai yra kenksmingas maistas ir kokį pavojų jis kelia žmogaus sveikatai. Būtent šie aspektai ir yra analizuojami šiame darbe.
Valgydami natūralų ir įvairų maistą gauname visų reikalingų medžiagų. Būtent dėl šios priežasties dietologai dažniausiai savo klientams pataria valgyti kuo įvairesnius maisto produktus. Vis dėlto, nepaisant visuomenėje plačiai skleidžaimos informacijos apie sveiką mitybą, pastaruoju metu sparčiai daugėja žmonių sergančių ligomis, tiesiogiai susijusiomis su netinkama mityba. Dėl šios priežasties, galima teigti, kad maisto produktai, valgant juos teikiantys malonumą, bet to pasekoje sukeliantys įvairias ligas, nusipelnė vadintis blogu maistu. Šie maisto produktai dažnai gali būti užteršti įvairiais cheminės ir biologinės kilmės junginiais, kurie kelia pavojų žmogaus sveikatai.
Tenka pabrėžti, kad į maistą kenksmingi junginiai patenka per orą, vandenį, dirvožemį ir gyvulininkystės bei augalininkystės produktus. Tačiau labai svarbu, kad įvairūs žmogaus organizmui kenksmingi junginiai į žmogaus organizmą nepatektų per kasdienius, dažniausiai vartojamus maisto produktus, kurie paprastai pateikiami gražiai įpakuoti tam, kad pritrauktų pirkėjo akį.
Darbo tikslas - apžvelgti literatūroje pateiktą informaciją apie kenksmingus junginius, kurie išskiriami laikomuose ir perdirbamuose produktuose ir pateikti įvairių faktorių įtaką kenksmingų medžiagų išsiskyrimui ir jų poveikį žmogaus organizmui. Tikslui pasiekti išsikeliami šie uždaviniai:
1. Išanalizuoti kenksmingus junginius, kurie išskiriami laikomuose ir perdirbamuose produktuose.
2. Pateikti įvairių faktorių įtaką kenksmingų medžiagų išsiskyrimui.
3. Atskleisti kenksmingų medžiagų poveikį žmogaus organizmui.
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bal 27, 2013
- Publikuotas
- 2012 m.
- Apimtis
- 27 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų