Fizikinė technologinė tarša ir apsaugos priemonės
Ištrauka
Technologijos tobulėja, todėl yra nuolat surandami nauji būdai, medžiagos ar šiaip apsaugos priemonės, kurių pagalba siekiama išvengti esamos taršos. Technologiją, galima būtų apibūdinti, kaip sąvoką išteklių jų praktinį taikymą sukuriant virtualų ir materialų objektą. Technologija dar taip pat reiškia žmogaus sukurtų bet kokios tikslingos veiklos produktų ir procesų visumą.
Lietuvoje yra nemažai įmonių, kurios stengiasi tiekti įvairias produkcijas ir paslaugas, kad būtų galima išvengti kuo daugiau taršos. Siuvami specialūs darbo drabužiai, batai ir k.t. remiantis įvairiausiomis technologijomis.
Ypatingai šiuo laikotarpiu kenčiame nuo automobilių taršos. Taršą iš stacionarių šaltinių galima sumažinti įdiegus pažangias, mažai atliekų turinčias gamybos technologijas. Svarbi priemonė oro taršai mažinti – mazuto ir anglies pakeitimas „ekologiškesniu" kuru – gamtinėmis dujomis, taip pat geriau išnaudojami hidroenergetiniai, vėjo, saulės, žemės šilumos ir kiti atsinaujinantys energijos ištekliai. Oro tarša sumažėtų, jei automobiliuose būtų įrengti išmetamųjų dujų neutralizatoriai. Efektyvi priemonė yra ir ekologiškai švaresnio kuro naudojimas (Biokuro ir bioenergijos gamyba..., 1999).
Šio darbo tikslas – apžvelgti fizikinę technologinę taršą ir pateikti jos apsaugos priemones.
Turinys
- TURINYS1
- ĮVADAS2
- 1. Fizikinės taršos samprata3
- 2. Apsaugos priemonės nuo fizikinės technologijos taršos4
- 2.1 Triukšmo4
- 2.2. Vibracija5
- 2.3. Jonizuojančioji spinduliuotė6
- 3.4. Nejonizuojančioji spinduliuotė8
- IŠVADOS9
- LITERATŪRA10
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bal 7, 2013
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 11 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų