Darni šeima. Ar mano šeima darni?

13 psl. / 3146 žod.

Ištrauka

Šeima yra viena iš seniausių socialinio ir asmeninio žmonių gyvenimo formų, visuomenės bei valstybės pagrindas ir konstitucinė vertybė (Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 str.), kuri padeda užtikrinti palankias sąlygas žmogaus vystymuisi, paruošti jį pilnaverčiam gyvenimui. Lietuvos pažangos strategijoje „Lietuva 2030“ numatyta, jog visuomenė yra susitelkusi, save gerbianti, jaučianti atsakomybę už bendrą likimą tik tuomet, kai yra „puoselėjamas solidarumas, stiprinama darni šeima, kaip svarbiausia visuomenės ląstelė ir tautos išlikimo garantas“ (Ramonienė, 2015, 9 p.). Nors šeimos ir darnos šeimoje sąvokos minimos svarbiuose šalies dokumentuose, žiniasklaidoje ir visuomenės diskusijoje, akivaizdu, jog šeimos identitetas visuomenėje keičiasi – dauguma jaunų žmonių pasirenka alternatyvias santykių formas, tradicinės ir finansinės priežastys šeimai palaikyti vis labiau mažėja (Petronienė, 2017). Taip pat nerimą kelia skyrybų skaičius – šiek tiek daugiau nei pusė santuokų užregistruotų šalyje subyra, kas neretai padaro neatitaisomą žalą ne tik skyrybas išgyvenusiai šeimai, bet ir jų atžaloms, kitiems, tolimesniems šeimos nariams ir artimiesiems (Liaugminienė, 2014). Pastarieji veiksniai bei šalyje vyraujanti demografinė krizė (mažas gimstamumas, spartus visuomenės senėjimas) liudija apie tam tikrą santuokos ir šeimos krizę, darnos šeimoje išlaikymo problemas. Taigi, dėl to svarbu plačiau panagrinėti darnios šeimos sampratą, darnos šeimoje išlaikymo būdus, remiantis darbo autoriaus asmenine patirtimi ir šeimos pavyzdžiu.

Darbo objektas – darnios šeimos samprata.

Darbo tikslas – išnagrinėti darnios šeimos sampratą, remiantis savo šeimos pavyzdžiu ir asmeniniais patyrimais.

Darbo uždaviniai:

  1. Apibrėžti šeimos sąvoką, šeimos vietą visuomenėje ir svarbą žmogui;
  2. Aptarti darnios šeimos sampratą ir darnos šeimoje išlaikymo būdus;
  3. Įvertinti, ar mano šeima yra darni, remiantis savo šeimos pavyzdžiu ir asmeniniais patyrimais.

Darbo metodai. Išsikeltam tikslui ir uždaviniams įgyvendinti taikyti mokslinės literatūros analizės, palyginimo ir apibendrinimo metodai.

Darbo struktūra. Darbą sudaro įvadas, teorinė dalis apimanti 2 skyrius, išvados ir literatūros sąrašas.


Turinys

  • ĮVADAS3
  • 1. ŠEIMOS SAMPRATA, VIETA VISUOMENĖJE IR SVARBA ŽMOGUI4
  • 2. DARNA ŠEIMOJE IR JOS IŠLAIKYMO BŪDAI6
  • 3. AR MANO ŠEIMA DARNI?8
  • IŠVADOS10
  • LITERATŪRA11

Reziumė

Autorius
kamaliute
Tipas
Referatas
Dalykas
Psichologija
Kaina
€2.54
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 14, 2019
Publikuotas
2017 m.
Apimtis
13 psl.

Susiję darbai

Manipuliacija

Psichologija Prezentacija 2007 m. bigis
Trumpai ir aiškiai supažindinama su manipuliacija. Didelis dėmesys skiriamas manipuliacijai su įvairaus tipo ir charakterio žmonėmis.

Kas kuria lieknumo maniją visuomenėje?

Psichologija Referatas maxile
Manija, verčiant iš graikų kalbos reiškia aistra, potraukis, beprotybė. Pirmieji du apibūdinimai turi ir teigiamų aspektų, tačiau beprotybė jau baugina. Manijų pasaulyje...

Asociali šeima - mūsų visuomenės dalis

Psichologija Praktikos ataskaita 2007 m. sarmi
Projekto tikslas - suteikti padidintos rizikos šeimoms ne tik reikiamų žinių, bet ir formuoti gyvenimo įgūdžius, brandžias vertybines nuostatas, siekiant užkirsti kelią socialinės...

Manipuliavimas žmonių santykiuose

Psichologija Rašinys 2016 m. goldenfishdigger
Darbas rengtas remiantis psichologine literatūra, manipuliacijos tematika. Tinka psichologijos, filosofijos studentams.