Skyrybos - už ar prieš

12 psl. / 3039 žod.

Ištrauka

Aptariant šiuolaikinėje visuomenėje ryškius šeimos keitimosi dėsningumus, ne tik sutuoktinių, bet ir kitų šeimos narių vaidmenų kaitą, neišvengiama ir skyrybų tema. Pirmiausia, skyrybos suvokiamos kaip vyro ir žmonos santuokinių ryšių nutraukimas (panaikinimas), tam tikra šeimos irimo forma, kurią lydi įvairūs požiūriai ir emocijos. Šiuolaikinėje visuomenėje vyrauja ir kitas požiūris į skyrybas, normalizuojantis šį reiškinį ir tam tikrais atvejais netgi sveikintinas, jei tai tampa vienintelė asmeninės bei kitų šeimos narių laimės išeitimi. Vis dėlto, požiūris į šeimą, santuoką bei jos nutraukimą keitėsi ir keičiasi priklausomai ne tik nuo vyraujančių socialinių ar religinių nuostatų, bet ir asmeninių žmonių išgyvenimų.

Samprotaujant apie šeimą, kaip tam tikrą visuomenės „ląstelę“, nesunku padaryti logišką išvadą, jog šeimai yrant (skiriantis), yra ir visuomenė (Solovjovas, 2014, p. 87). Lietuva išsiskiria vienais aukščiausių skyrybų rodiklių ES, kurie su nedideliais svyravimais nekinta jau daugiau kaip tris dešimtmečius. Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2016 metais 100-ui santuokų teko 40,4 ištuokos (2015 m. – 42,6), taigi, beveik pusė sudaromų santuokų Lietuvoje yra nutraukiamos (Lietuvos statistikos departamentas, 2017). Augančios skyrybų ir šeimų suyrimo tendencijos akivaizdžios ne tik Lietuvoje, bet ir kitose valstybėse – Latvijoje, Švedijoje, Jungtinėse Amerikos valstijose (Kazlauskaitė, 2013). Taigi, itin svarbu ir aktualu aptarti santuokos nutraukimo instituto sampratą, skyrybų priežastingumą bei visapusiškai įvertinti esminius skyrybų trūkumus bei galimus privalumus.

Darbo objektas – skyrybų, jų privalumų ir trūkumų vertinimas.

Darbo tikslas – įvertinti skyrybas, jų privalumus ir trūkumus.

Darbo uždaviniai:

  1. Apibrėžti skyrybų sampratą ir priežastis;
  2. Aptarti mokslinėje literatūroje pateikiamus skyrybų „už“ ir „prieš“ (privalumus ir trūkumus);
  3. Įvertinti skyrybų „už“ ir „prieš“ (privalumus ir trūkumus), remiantis savo šeimos pavyzdžiu ir asmeniniais patyrimais.

Darbo metodai: mokslinės literatūros analizė, palyginimo ir apibendrinimo metodai.

Darbo struktūra. Darbą sudaro įvadas, 3 skyriai, išvados ir literatūros sąrašas. Pirmoje darbo dalyje aptariama skyrybų sampratos interpretacija įvairiuose mokslinės literatūros šaltiniuose, skyrybų riziką lemiantis veiksniai (priežastys). Antroje dalyje išsamiai analizuojami skyrybų „už“ ir „prieš“ – moksliniuose šaltiniuose įvardijami skyrybų privalumai bei trūkumai, sunkumai, su kuriais susiduria santuoką nutraukę asmenys ir jų šeimos. Trečiojoje dalyje pateikiamas, asmenine darbo autoriaus nuomone grįstas skyrybų „už“ ir „prieš“ (privalumų ir trūkumų) vertinimas.


Turinys

  • ĮVADAS3
  • 1. SKYRYBŲ SAMPRATA IR PRIEŽASTYS4
  • 2. SKYRYBŲ PRIVALUMAI IR TRŪKUMAI – „UŽ“ IR „PRIEŠ“ VERTINIMAS6
  • IŠVADOS10
  • LITERATŪRA11

Reziumė

Autorius
kamaliute
Tipas
Referatas
Dalykas
Sociologija
Kaina
€2.54
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 14, 2019
Publikuotas
2017 m.
Apimtis
12 psl.

Susiję darbai

Projektas: “Mes prieš alkoholį“

Sociologija Referatas abmber
Alkoholio vartojimas plačiai paplitęs tarp Lietuvos gyventojų. Klaipėdos Universiteto, socialinės pedagogikos studentų 2012 metais atlikto „ Jaunimo problemų bendruomenėje“ tyrimo duomenimis, per paskutinius...

Psichologinis smurtas prieš vaikus

Sociologija Referatas 2013 m. zymantez
Šiandien, kaip ir visais laikais,aukomis tampa silpnesnieji visuomenės nariai: šeimose vaikai,neįgalieji,neturtingieji,fiziškai ar psichiškai sergantieji.

Daugiabučių namų renovacija: už ir prieš

Sociologija Kursinis darbas 2015 m. rramuneaa
Darbo problema – didelės renovacijų kainos ir nekokybiškas darbas, nepakankamas žmonių susipažinimas su renovacijos samprata bei eiga. Darbo objektas: daugiabučių namų renovacija. Darbo...

Smurtas prieš gyvūnus

Sociologija Referatas 2017 m. ssselencik
Darbe apžvelgiama opi šių dienų problema - smurtas prieš gyvūnus. Aprašoma smurto prieš gyvūnus prevencijos idėja: jos atsiradimo istorija ir pan. Pristatomi ,,SOS...