Hipotezė: Saulė- dvinarė žvaigždė
Ištrauka
Naujumas
Dvinarės žvaigždės hipoteze suformulavo ir nuspėjo F.Hoilis ir joje teigiama, kad Saulė ne visada buvo viena žvaigždė, o dvinarė žvaigždžių sistema, tačiau iki šiol nėra nei vieno įtikinamo įrodymo, kad Saulė yra dvinarė žvaigždžių sistema. Šiame darbe pateikiami patys naujausi įrodymai, kuriais remiantis galima pagrįsti, kad Saulė nėra dvinarės žvaigždės sistema.
Įdomumas
Dvinarė žvaigždė- tai žvaigždžių sistema, kurios nares sieja gravitacinės jėgos, jos sukasi viena apie kitą. Šią temą pasirinkau todėl, kad sudomino pati mintis, kad saulė gali būti ne viena žvaigždė, o dvinarė. Būtent todėl nusprendžiau domėtis apie tai.
Idėjos aprašymas
Pagrindinė idėja buvo tokia, kad: ''Saulė ne visada buvo viena žvaigždė, o dvinarė žvaigždžių sistema. Kažkuriuo laiko momentu vienas narys sprogo kaip supernova ir nulėkė tolyn, palikęs savo vietoje sprogimo išsvaidytos medžiagos debesį. Iš šio besisukančio aplink Saulę debesies gimė planetos. Supernovos liekana nuskriejo tolyn ir jos aptikti neįmanoma''.Yra daugybė šios įdėjos šalininkų, tokių kaip: fizikas Daniel Whitmire, kuris pritarė šiai įdėjai ir netgi teigė,kad tai galėtų būti ''juodoji skylė'', surijanti viską, kas į ją sukrenta,taip pat F.Hoilis, kuris šią įdėją suformavo ir daugybė kitų. Kai JAV astronomai 1982 m. vasarą susirinko į konferenciją Saulės sistemos planetų judėjimo aptarimui, paaiškėjo, kad iš turimos informacijos galima daryti išvadą apie už Saulės sistemos ribų esantį masyvų kūną. Dž. Andersonas iš NASA JPL spėjo, kad tai netgi ne planeta, o žvaigždė, Saulės dvynė, kuri gali būti arba kurą išeikvojusia baltąja nykštuke, arba neutronine žvaigžde. Netgi keltos mintys, kad ten juodoji skylė su mase, lygia 10-čiai Saulių. Kolkas nėra įrodymų, tačiau yra idėja. Kiekvieną teoriją privalo patikrinti praktika- o kolkas neatrasta nei masyvi planeta, nei žvaigždė-nykštukė, taigi ar idėjos ,''Saulė- dvinarė žvaigždė'' pagrįstumas tikrai yra realus?
Reziumė
- Autorius
- gabrieleku
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Astronomija
- Kaina
- €2.15
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bir 11, 2018
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 2 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų