Reabilitacijos ir normalizacijos problema, esant autizmo sutrikimui

17 psl. / 4261 žod.

Ištrauka

Šiuolaikinių žmonijos pasiekimų ekonomikos, mokslo, technikos, technologijų, kultūros, socialinėje srityse įtakotas pradėjo ypatingai keistis, intensyvėti, modernėti, visuomenės gyvenimas, jo tempas, ypatumai. Tai atitinkamai įtakoja asmenybės raidos sutrikimų atsiradimą, paplitimą. Vienas tokių sutrikimų – autizmo sindromas.

Prancūzų gydytojas savo knygoje “Laukinis Aveyron’o berniukas” (1799) vienas iš pirmųjų aprašė berniuką, kuris pagal šiuolaikinius autizmo sutrikimo požymius turėjo autizmo sutrikimą. Knyga buvo išleista 1801 metais ir iki šiol laikoma viena pirmųjų knygų, kurioje kalbama apie surikusio intelekto vaikus (Ivoškuvienė R., Balčiūnaitė J., 2002).

Lietuvoje apie autizmą pradėta kalbėti prieš 8-9 metus (Ivoškuvienė R., Balčiūnaitė J., 2002). Lietuviškos literatūros šia tema taip pat nėra itin gausu, nors nemažai mokslininkų yra rašę autizmo tema (R. Ivoškuvienė, J. Balčiūnaitė, A. R. Ambrukaitienė ir kt). Augantis autizmo paplitimas, visuomenės poreikis žinoti kuo daugiau apie šį sutrikimą skatina plačiau domėtis šiuo sutrikimu ir su juo susijusiomis problemomis.

Lietuvoje kaip ir visame pasaulyje kyla reabilitacijos problema. Laiku nediagnozavus ir nesuteikus kvalifikuotos, adekvačios pagalbos, didelė dalis tokių vaikų socialiai nesiadaptuoja ir nepasiduoda mokymui. Tačiau savalaikio korekcinio darbo dėka galima sumažinti autistines tendencijas ir palaipsniui įvesti vaiką į sociumą (www.vdu.lt/ssc/?sritis=tyrimai&id=2002-marozas-saulius - 7k).Visgi nėra tokio gydymo metodo, kuris padėtų kiekvienam autistui. Tačiau vaikai autistai gali vystytis ir tobulėti. Specialiosios mokymo terapijos ir elgesio terapija laikomos veiksmingiausia pagalba vaikui, turinčiam autizmo sindromą (Mikulėnaitė, L., Ulevičiūtė, R., 2004).

Kalbant apie autizmą reiktų pabrėžti ne tik kylančias reabilitacijos problemas, tačiau ir normalizacijos problemą ją siejant su autistų socializacija bei integracija. Gyventi su autizmu nėra lengva, nes tai liečia ne tik pačius vaikus, bet ir jų tėvus. Tėvai, kaip ir jų vaikai yra stigmatizuojami visuomenėje. Apskritai vaikai, turintys autizmo sutrikimą susiduria su sunkumais kalbant gyvenimo sąlygų gerinimo aspektu. Lietuvoje yra pakankamai daug nuveikta teisinėje sferoje, tačiau mažiau praktinėje. Todėl šio darbo tikslas - atskleisti realibilitacijos ir normalizacijos esant autizmui problemas.

Galima būtų išskirti tokius šio darbo uždavinius:

  • Atskleisti visuomenės požiūrį į autizmą
  • Pateikti pasiūlymų, ką, galima būtų daryti Lietuvoje autistų gyvenimo gerinimo sąlygų aspektu, remiantis užsienio valstybių patyrimu.

Turinys

  • Įvadas3
  • 1. Autizmo samprata4
  • 2. Reabilitacijos problema6
  • 3. Autistų vaikų elgesio korekcijos būdai8
  • 4. Normalizacijos problema11
  • 5. Pasiūlymai Lietuvoje, remiantis užsienio šalių patirtimi14
  • Išvados17
  • Literatūros sąrašas18

Reziumė

Autorius
vesta
Tipas
Referatas
Dalykas
Psichologija
Kaina
€2.93
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Vas 11, 2017
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
17 psl.

Susiję darbai

Autizmo sutrikimą turinčių vaikų ugdymo ypatumai

Psichologija Referatas 2008 m. cikityta
Darbe išsamiai apžvelgiamas autizmo reiškinys - apibūdinamas sutrikimas, jo paplitimas, priežastys, išreištumo skirtumai, diagnostika. Pristatomi autistams būdingi elgesio požymiai, jų kalbos raida ir...

Ankstyvosios vaikystės problemos

Psichologija Prezentacija marvita
Tikslas: Apibūdinti problemas, su kuriomis žmogus susiduria ankstyvojoje vaikystėje (ikimokykliniais metais) Uždaviniai: Išsiaiškinti kas yra ankstyvoji vaikystė Išsiaiškinti kokios problemos būdingos ikimokykliniams metams.

Melo diagnostikos galimybės ir problemos

Psichologija Kursinis darbas kuolinga
Gebėti atpažinti melą - aktuali tema žmonijai jau nuo senų laikų. Senovės istorijoje galima aptikti duomenų apie įvairius, keistus ir iracionalius, taip pat...

Autizmo spektro sutrikimai

Psichologija Referatas 2012 m. sarmi
Įvairiapusių raidos sutrikimų palyginimas ir išvados F84 Įvairiapusiai raidos sutrikimai F84.0 Vaikystės autizmas F84.1 Atipiškas autizmas F84.2 Rett'osindromas F84.3 Kiti dezintegraciniai vaikystės sutrikimai...