Gerovės ekonomika Lietuvoje
Ištrauka
Jei paklaustų kas yra „socialinė - ekonominė gerovė“, kiekvieno žmogaus atsakymas būtų labai skirtingas. Vieni kalbėtų apie individualią, t.y. savo asmens gerovę, kitų atsakymas apimtų šeimą, draugus ir kaimynus bei visą visuomenę.
Kiekvienas individas savaip suvokia gerovės lygį. Kai kurie žmonės mano, kad gerovės skirtumo tarp turtingų ir skurdžių padidėjimas yra nepageidaujamas, nes tai gali lemti nepageidaujamą socialinę trintį, didesnį nusikalstamumą, mažesnį visuomenės stabilumą ir laimės lygį. Lietuvoje socialinė - ekonominė gerovė neretai suprantama ganėtinai siaurai – kaip turtingas ir sotus gyvenimas.
Visuomenės socialinei - ekonominei gerovei labai svarbus yra pajamų paskirstymas, nes nuo to priklauso, kaip lygiai gerovė paskirstyta tarp atskirų individų. Pajamų nelygybė vienų autorių nuomone daro teigiamą įtaką įvairiems socialiniams bei ekonominiams procesams, kiti teigia - kad neigiamą: pajamų nelygybė suskaido visuomenę, sukelia pavydą ir silpnina socialinį vieningumą, kuris vertingas dėl daugelio geros visuomenės aspektų – asmeninio saugumo, pagarbos, viešųjų gėrybių užtikrinimo.
Reziumė
- Autorius
- gretavgreta
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Ekonomika
- Kaina
- €2.15
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Sau 2, 2017
- Publikuotas
- 2016 m.
- Apimtis
- 10 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų