Renginių vaikams vadybinė organizavimo specifika
Ištrauka
Aktualumas. Vaiko ir vaikystės sąvokos yra vertinamos savaime. Vaikams turi būti sudarytos sąlygos išgyventi vaikystę kaip džiugų laikotarpį, kuris gyvenime vienintelis, nepakartojamas ir tai turi būti užtikrinama nuo gimimo iki paauglystės. Vaikas turi teisę būti toks, koks yra ir jam privalo būti užtikrintas visų poreikių patenkinimas: ir fiziologinių, ir saugumo, meilės, pagarbos, pripažinimo, pažinimo, saviraiškos, kūrybos bei estetinių. Vaikas turi turėti erdvę ir laiką bei tam skirtas priemones jo saviraiškai skleistis ir vystytis.
Viena iš vaiko teisių ir vertybių – jo saviraiška per kūną, garsus, žodžius, meną. Taigi vaikų meninė saviraiška yra labai įvairialypis ir sudėtingas procesas, tačiau renginiuose vaikams jis galėtų būti įgyvendinamas. Kuo įvairesnė aplinka vaiką supa, tuo daugiau individualios patirties jis sukaupia ir gali perteikti įvairiomis formomis – muzikuojant, šokant, vaidinant ir pan. Suteikiant renginiuose tokias galimybes vaikams, jie geriau pastebi ir pajaučia regimuosius simbolius, muzikos ritmą, pradeda suvokti poezijos reikšmę. Kuo įvairesnė veikla vykdoma renginiuose, tuo įvairesnės meno kalbos vaikas išgirsta ir pajunta.
Visai nebūtina vaikams iš karto primesti kuo daugiau meno sričių ir viename renginyje „suplakti“ keletą veiklos rūšių. Geriausia, jei vaikas pradės pažintį nuo tradicinių meno šakų – muzikos, dailės, literatūros, teatro, šokio. Svarbu kad jos būtų natūralios, integruotos į kitas įprastas veiklas. Visi vaikai yra individualūs, o grupėse organizuojami renginiai leidžia jiems išmokti prisiderinti prie kitų, grupinės veiklos. Grupiniuose renginiuose ne tik suaktyvėja jų individuali raiška, bet ir ugdomas pakantumas, pagarba kitiems, kitų jausmams. Bet kokia veikla, jei dar susijusi su menu, moko vaikus estetinės išminties.
Organizuojant bet kokius renginius, taip pat ir skirtus vaikams, reikalingas kultūros vadybos išmanymas. Tai planinga, vieša, ekonomiškai suplanuota veikla, kurioje svarbus meninis turinys, meniniai tikslai. Čia svarbus ne tik renginius organizuojančios institucijos efektyvumas, bet ir žmogiškųjų išteklių gebėjimai. Todėl reikalinga, kad kultūros vadybininkai, organizuojantys renginius, būtų kompetentingi, įvairūs, kūrybiški, individualūs.
Darbo objektas – renginiai vaikams.
Darbo tikslas: išanalizuoti renginių vaikams organizavimo ir viešinimo specifiką.
Uždaviniai:
1. Nustatyti renginių organizavimo vaikams vadybinius aspektus;
2. Atskleisti renginių vaikams komunikacijos ir viešinimo būdus.
Darbo metodai. Darbe atliekama mokslinės literatūros analizė.
Darbo struktūra. Darbą sudaro dvi dalys. Pirmoje analizuojami vadybiniai renginių vaikams aspektai. Antrojoje dalyje tiriama, kokiais būdais gali būti viešinami šie renginiai, kaip atrodo jų komunikacija.
Turinys
- ĮVADAS2
- 1. RENGINIŲ ORGANIZAVIMO VAIKAMS SPECIFIKA4
- 1.1. Švietimo vadybos santykis su renginiais vaikams. Kultūros politika4
- 1.2. Renginių vaikams reikšmė ir vadyba6
- 1.3. Renginio organizatoriaus vaidmuo ir uždaviniai7
- 1.4. Renginių vaikams organizavimas10
- 2. RENGINIŲ VAIKAMS VIEŠINIMAS14
- 2.1. Organizacijos ir renginio komunikacija14
- 2.2. Renginių vaikams viešinimo būdai15
- IŠVADOS18
- LITERATŪRA19
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Rgs 6, 2016
- Publikuotas
- 2014 m.
- Apimtis
- 19 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų