Akcijų išpirkimas
Ištrauka
Plėtojantis verslui vis aktualesnė tema tampa akcijų išpirkimas. Kaip yra žinoma, akcijos yra nuosavybės vertybiniai popieriai. Būti akcijų savininku reiškia valdyti bendrovės kapitalo dalį. Kai yra pekamos kitos bendrovės akcijos, tai savaime yra tampama tos bendrovės daliniu savininku. Teisiškai galima daryti įtaką įmonės sprendimams tokiems kaip bendrovės akcijų emisijos išleidimas, bendrovės valdybos narių rinkimas ir bendrovės pardavimas išoriniams investuotojams. Tačiau yra ir susiduriama su rizika dėl investuotojo sumokėtos kainos ir tos kainos dinamikos, nes akcijų kaina nuolat kinta.
Šiuo metu ypač populiaru Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) savų akcijų supirkimas. Didžiausioje pasaulio finansų rinkoje šis pelno paskirstymo būdas yra net populiaresnis už dividendų mokėjimą. JAV bankininkystės milžinas „Goldman Sachs“ suskaičiavo, kad į pagrindinį JAV akcijų rinkos indeksą „Standard & Poor’s 500“ įtrauktos įmonės 2015 metais jau paskelbė apie 265 mlrd. USD vertės savų akcijų supirkimą. Palyginti su 2014 metais ši suma paaugo 59%. Lietuvos akcininkai, stebėdami užsienio šalių rinkas, stengiasi neatsilikti nuo jų. Nors savų akcijų išpirkimas dar Lietuvoje nėra labai paplitusi praktika, tačiau vis daugiau įmonių akcininkų domisi šiuo pelno paskirstymo būdu.
Įmonių akcininkai vis daugiau įžvelgia privalumų savų akcijų supirkimo metu. Būtent savų akcijų išpirkimas padidinti vertę savo akcininkams bei sustiprinti jų pozicijas įmonėse. Taip pat, kai įmonė perka savas akcijas, yra padidinama jų paklausa ir pan. Įžvelgiami savų akcijų supirkimo proceso privalumai skatina vis daugiau įmonių imtis šio pelno paskirstymo būdu.
Individualaus namų darbo tikslas – išanalizuoti akcijų išpirkimą.
Darbo objektas – akcijų išpirkimas.
Darbo uždaviniai:
- Aptarti akcijų ir jų išpirkimo sampratą;
- Išsiaiškinti savų akcijų išpirkimo privalumus ir trūkumus;
- Atlikti savų akcijų išpirkimo, siekiant išlaikyti ir didinti bendrovės akcijų kainą, analizę.
Darbo metodai: literatūros ir informacinių šaltinių analizė, santykinių finansinių rodiklių analizė.
Turinys
- ĮVADAS
- 1. AKCIJŲ IŠPIRKIMO TEORINIAI ASPEKTAI
- 1.1. Akcijų samprata
- 1.2. Akcijų išpirkimas
- 1.3. Savų akcijų išpirkimo nauda ir trūkumai
- 2.1. AB „Rokiškio sūris“ savų akcijų išpirkimas
- 2.2. Įmonės savų akcijų išpirkimo fiksavimas apskaitoje
- 2.3. AB „Rokiškio sūris“ santykiniai finansiniai rodikliai
- IŠVADOS
- LITERATŪROS SĄRAŠAS
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Rgp 31, 2016
- Publikuotas
- 2016 m.
- Apimtis
- 20 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų