Kūdikų rūbų reikalavimų analizė
Ištrauka
Kūdikis – tai vaikas nuo ~1mėn iki ~1m amžiaus (naujagimis – iki 1 mėn. amžiaus). Kūdikių odelė būna jautri, todėl šiam vartotojų segmentui rūbo medžiagos (audinio žaliava, dekoratyvinės detalės, furnitūra (užtrauktukai, sagos, kniedės ir t.t.) turi būti parenkami ypač kruopščiai.
Renkantis natūralias medžiagas, kūdikio rūbui suteiksime geras higienines, termoizoliacines savybes, tačiau gali nukentėti spalva (pvz., skalbimo metu). Parenkant dekoratyvinius ir furnitūrinius elementus, būtina suderinti estetines rūbo savybes su saugumu (raišteliai, sagos ir pan.).
Šio darbo tikslas – aprašyti pasirinktą gaminio eskizą, aptarti keliamus reikalavimus gaminiui bei gaminio detalių medžiagoms, parinkti tinkamas aprangos medžiagas gaminiui.
Renkantis naujagimio (kūdikio) rūbus, labiausiai atkreipti dėmesį reikia į tai, kad jokia rūbo dalis nespaustų vaiko kaklo, neturėtų raištelių ar virvelių. Būtina patikrinti sagas, kaspinėlius ir kitus dekoratyvinius elementus, kad jie laikytųsi tvirtai – priešingu atveju kyla užspringimo rizika [4].
Lietuvos Vartotojų Institutas savo puslapyje teigia, jog higienos norma, reglamentuojanti vaikiškos tekstilės (audiniai, trikotažas) saugą yra taikoma vaikiškai patalynei, drabužiams, kojinėms, pėdkelnėms ir kitiems gaminiams. Ypatingai dideli reikalavimai yra taikomi kūdikiams skirtai tekstilei. Gamintojas privalo kūdikių pirmojo sluoksnio drabužius (marškinėlius, šliaužtinukus, kepurytes) bei kitus gaminius (vystyklus, paklodėles) siūti tik iš gamtinių pluoštų audinių, kūdikių pirmojo sluoksnio drabužių priekinėje, užpakalinėje, antkaklinėje dalyse neturi būti iškilusių sagų, užtrauktukų galvučių.
Lietuvos Vartotojų Institutas savo puslapyje teigia, jog higienos norma, reglamentuojanti vaikiškos tekstilės (audiniai, trikotažas) saugą yra taikoma vaikiškai patalynei, drabužiams, kojinėms, pėdkelnėms ir kitiems gaminiams. Ypatingai dideli reikalavimai yra taikomi kūdikiams skirtai tekstilei. Gamintojas privalo kūdikių pirmojo sluoksnio drabužius (marškinėlius, šliaužtinukus, kepurytes) bei kitus gaminius (vystyklus, paklodėles) siūti tik iš gamtinių pluoštų audinių, kūdikių pirmojo sluoksnio drabužių priekinėje, užpakalinėje, antkaklinėje dalyse neturi būti iškilusių sagų, užtrauktukų galvučių [3].
Naujagimiai ir kūdikiai turi labai jautrią odą, o jų natūralus apsauginis mechanizmas dar nebūna išsivystęs. Būtent todėl kūdikių, naujagimių ir vaikų rūbams yra taikomi ypatingi reikalavimai. Pirmiausia, kūdikių rūbai turi būti pagaminti iš švelnių medžiagų, turi būti patogūs dėvėti ir juos turi būti lengva prižiūrėti. Kūdikių rūbai, turintys ”OEKO-TEX® Standard 100“, papildomai užtikrina, kad gaminiuose nebūtų pavojingų sudedamųjų dalių [5].
Renkantis naujagimio (kūdikio) rūbus, labiausiai atkreipti dėmesį reikia į tai, kad jokia rūbo dalis nespaustų vaiko kaklo, neturėtų raištelių ar virvelių. Būtina patikrinti sagas, kaspinėlius ir kitus dekoratyvinius elementus, kad jie laikytųsi tvirtai – priešingu atveju kyla užspringimo rizika [4].
Atlikus respondentų atsakymų analizę, nustatyta, kad respondentų vertinimai iš esmės sutampa su standartų ir higienos normų rekomendacijomis.
Turinys
- TURINYS2
- ĮVADAS3
- 1. REIKALAVIMAI KŪDIKIŲ RŪBAMS4
- 2. MODELIO ANALIZĖ6
- 3. REIKALAVIMAI GAMINIO DETALIŲ MEDŽIAGOMS IR SAVYBIŲ VERTINIMAS9
- IŠVADOS11
- LITERATŪRA12
- PRIEDAI13
- 1 PRIEDAS14
Reziumė
- Autorius
- simmot
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Dizainas ir technologijos
- Kaina
- €2.54
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Lie 6, 2016
- Publikuotas
- 2015 m.
- Apimtis
- 15 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų