Aprangos medžiagų reikalavimai vaistininko rūbams
Ištrauka
Įvadas
Apranga žmogui reikalinga tam, kad apsaugotų kūną ne tik nuo tiesioginio aplinkos poveikio, bet ir padeda reguliuoti kūno temperatūrą, drėgmę. Drabužiai tiesiogiai susiję su mūsų gyvenimo būdu ir darbu, todėl jie turi ne tik netrugdyti, bet ir padėti žmogui dirbti ir ilsėtis.
Kiekvienai konkrečiai situacijai tinka tik tam tikrų formų drabužiai. Darbe žmonės praleidžia didesnę dienos dalį, todėl darbo rūbams reikia skirti ne mažiau dėmesio, negu drabužiams, kuriais vilkime eidami į teatrą, koncertą ar miestą. Be abejo, darbuotojo apranga turi būti patogi ir praktiška, padedanti žmogui dirbti, jį drausminti.
Tačiau kasdieniniai drabužiai, atsižvelgiant į profesinę veiklą, turi būti įvairių formų. Kai kurių profesijų žmonių, pavyzdžiui, žurnalistų, televizijos komentatorių darbas reikalauja puošnesnių drabužių, o žmonių, dirbančių aptarnaujančioje srityje – tvarkingų, higieniškų, informatyvių drabužių. Kasdieniniai drabužiai gali būti įvairūs, šiuolaikiški, bet ne ultramadingi.
Kasdieniniai komplektai, kostiumai, suknelės ilgai išliks šiuolaikiški, jeigu nebus labai įgrisusių detalių, greitai nusibostančios puošybos. Spalvas reikia parinkti ramias, derančias prie darbo aplinkos. (remiantis: N.Jerzenkova. Moteriškų drabužių kirpimas ir siuvimas. Uždaroji akcinė bendrovė “Spauda”, 1993, 3-5p.)
Pastaraisiais metais labai paplito darbo drabužių komplektai. Tokį komplektą moterims gali sudaryti sijonas, palaidinukė, liemenė su švarkeliu, bliuzonu ar striuke, suknelė su liemene ir t.t., o vyrams – kostiuminės kelnės ir marškiniai, kelnės, marškiniai ir liemenė arba kelnės ir švakras.
Darbo drabužiams parenkama medžiaga, atsižvelgiant į sezoną bei darbo aplinką. Atsižvelgiant į metų laiką komplektai skiraisi savo medžiagų savybėmis, apdaila bei furnitūra. Atsižvelgiant į darbo aplinką, komplektai turi atitikti darbo vietos keliamus reikalavimus.
Šiame kursiniame darbe analizuosime vaistinės “Būk sveikas” darbuotojo (vyro/moters) aprangai keliamus bendruosius reikalavimus. Aptarsime sukurto modelio paskirtį, konstrukcijos, vartotojiškus, socialinius, funkcinius, estetinius, higieninius bei ergonominius reikalavimus. Nustačius pagrindinius reikalavimus gaminio detalių medžiagoms, parinksime aprangos medžiagas bei furnitūrą.
Turinys
- Contents
- 1. Įvadas3
- 2. Semestro darbo užduotis4
- 3. Gaminiui keliamų bendrųjų reikalavimų aptarimas, modelio ir konstrukcijos pagrindimas5
- 3.1. Bendrieji reikalavimai drabužiams5
- 3.2. Vaistinės darbuotojo vartotojiški reikalavimai drabužiui5
- 3.3. Vaistinės “Būk sveikas” darbuotojo (moters) gaminio modelio aprašymas7
- 3.4. Vaistinės “Būk sveikas” darbuotojo (vyro) gaminio modelio aprašymas8
- 3.5. Reikalavimai parinkto modelio gaminiui9
- 3.6. Reikalavimai gaminio detalių medžiagoms9
- 3.7. Medžiagų savybės atsižvelgiant į svarbiausius reikalavimus14
- 3.8. Medžiagų parinkimas vyriškam gaminiui - chalatui14
- 3.9. Darbo apibendrinimas15
- 4. Darbo išvados16
- 5. Literatūros sąraįas17
Reziumė
- Autorius
- vienintele
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Dizainas ir technologijos
- Kaina
- €2.67
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Kov 6, 2016
- Publikuotas
- 2012 m.
- Apimtis
- 18 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų