Konkurencinių pranašumų teorija
Ištrauka
Pramonės struktūra yra reikšminga konkurencinėje kovoje, nes ji formuoja skirtingus sėkmingos veiklos reikalavimus skirtingoms pramonės šakoms, parodo šakos patrauklumą geriau negu įprastiniai dydžio, augimo greičio, technologijos naujumo kriterijai, o struktūriniai pokyčiai lemia įėjimo barjerų sumažėjimą ir redukuoja lyderių turėtus pranašumus.
Konkurencinis pranašumas įgyjamas ne tik reaguojant ir veikiant pramonės struktūrą, bet ir tinkamai pasirenkant poziciją pramonės viduje. Įmonės pozicionavimo esmė – konkurencinio pranašumo įgijimas.
Pagal Šablinsko teorija egzistuojantys tam tikri 1) ištekliai ir gebėjimai, suteikia įmonės strategijai ilgalaikį pagrindą; 2) šie ištekliai ir gebėjimai yra identifikuojami, 3) tam tikros priemonės leidžia įvertinti turimų išteklių bazės silpnybes ir stipriąsias puses, 4) įvertinamas išteklių ir gebėjimų pelno potencialas. Išteklius skirsto į greito ciklo (lengvai kopijuojamos produkto/paslaugos idėjos, technologijų kaita, žemas klientų lojalumas, didelė kainos ir kaštų kaita, greitas pelno maržos sumažėjimas, paspartintas turto nuvertėjimas), standartinio ciklo ir lėto ciklo išteklius pagal jiems būdingą ilgalaikiškumo ir izoliacinių mechanizmų lygį.
Organizacinių gebėjimų kūrimas, integruojant išteklius, yra organizacijų teorijos objektas, tačiau yra svarbus kuriant konkurencinį pranašumą. Žmogiškųjų, “pasyvių” išteklių integravimas nėra tokia didelė problema kaip žmogiškųjų išteklių valdymas. Žinių ir sugebėjimų integravimas vyksta per du pagrindinius mechanizmus: 1) taisyklės ir nurodymai, kuriomis specializuotos žinios perduodamos ir integruojamos; 2) organizacinės rutinos (pasikartojantys ir nuspėjami veiklos būdai, susidedantys iš koordinuotų individų veiksmų sekos), kaip kad pardavimai, užsakymai, paskirstymas, aptarnavimas, aukščiausio lygmens veiklos – verslo vienetų rezultatų monitoringo, darbuotojų skatinimo, strategijos formulavimo rutinos.
Koordinaciniai mechanizmai leidžia giliau suprasti ryšius tarp išteklių, gebėjimų ir konkurencinio pranašumo:
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bir 20, 2016
- Publikuotas
- 2013 m.
- Apimtis
- 19 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų