Naujausi augalinių produktų laikymo būdai

20 psl. / 3458 žod.

Ištrauka

Augalinių maisto produktai pagaminti iš daržovių, vaisių ir grūdų, jie labai svarbi žmogaus maisto dalis. Žemės ūkio produktai vartojami tiek švieži, tiek perdirbti, todėl iki vartojimo ar perdirbimo reikia juos tinkamai išlaikyti.

Augalinių produktų išlaikymas nėra labai lengvas dalykas, kadangi tai gyvi organizmai, juose vyksta įvairūs medžiagų apykaitos procesai. Daugelis augalininkystės produktų nepasiekia vartotojo, kadangi nuimant derlių, laikant ar perdirbant jie žūva. Todėl vienas svarbiausių dalykų yra nuostolių mažinimas ir derliaus kokybės gerinimas. Tai pasiekiama tik diegiant naujas technologijas auginimui, derliaus apdorojimui, laikymui ir perdirbimui. Todėl žemės ūkio specialistas turi išmanyti kaip reikia tinkamai paruošti derlių laikymui, kokiomis sąlygomis jį sėkmingai išlaikyti ar perdirbti.

Lietuvoje žemės ūkis daugiau orientuotas į auginimą ir į užaugintos žaliavos pardavimą, bet ne jos perdirbimą. Nors atrodo, keičiasi ir ūkininkų požiūris, ir vykdoma nemažai įvairiausių žemės ūkio produkcijos perdirbimą skatinančių programų, bet rezultatų nėra. Prekybos centrų ir parduotuvių lentynose dar vyrauja importuota lenkiška, bei kitose valstybėse perdirbta žemės ūkio produkcija.

Bendrovės UAB Baltic Food technologies (BFT) komercijos direktorius Almantas Juška teigia, kad šiuo metu Lietuvoje realizuojama perdirbtų daržovių ir vaisių produkcija, o apie numatomas tolimesnes šio verslo perspektyvas, jis atsakė, kad šviežių, tik supakuotų vaisių ir daržovių pasiūla iš Vakarų Europos Lietuvos prekybos tinkluose yra labai didelė, o ir jų produkcijos savikaina yra labai konkurentabili. Mūsų augintojai pastaruoju metu turi didelių pakuotų daržovių realizavimo problemų dėl Rusijos embargo, kadangi ši rinka mums buvo palankiausia. Dėl to Lietuvos daržininkams perspektyvos nėra labai geros, todėl daržovių ir vaisių perdirbimas galėtų būti kaip viena iš galimybių nestabdyti sektoriaus veiklos ir sukurti papildomą pridėtinę vertę. ES paramos dalis taip pat yra skirta paremti investicijas į daržovių ir vaisių perdirbimą. Susidariusią situaciją būtina išnaudoti kūrybiškai. Svarbu nesustoti pusiaukelėje su senu požiūriu į gamybą. UAB Baltic Food technologies (BFT) yra sukaupusi didelę darbo patirtį Lietuvoje vaisių ir daržovių perdirbimo įrangos pardavime.

Savarankiško darbo tikslas: Susipažinti su naujausiais augalinių produktų laikymo būdais ir jų perdirbimo technologijomis.

Savarankiško darbo uždaviniai:

  1. Išanalizuoti naujausias augalinių produktų laikymo technologijas.
  2. Išanalizuoti daržovių ir vaisių konservavimo būdus, bei grūdų ir cukrinių runkelių perdirbimą.
  3. Įvertinti Lietuvoje realizuojamų perdirbtų daržovių ir vaisių, grūdų bei cukrinių runkelių produkcijos verslo galimybes ir perspektyvas Lietuvoje.


Turinys

  • Įvadas4
  • 1.Augalininkystės produktų laikymas6
  • 1.1. Grūdų laikymo būdai6
  • 1.2. Daržovių ir vaisių laikymo būdai7
  • 1.3. Bulvių laikymo būdai9
  • 1.4. Šakniavaisių laikymo būdai10
  • 1.5. Sėklavaisių laikymo būdai10
  • 2.Augalinių produktų perdirbimas12
  • 2.1.Terminis produktų apdorojimas13
  • 2.2. Daržovių ir vaisių džiovinimas13
  • 2.3. Daržovių ir vaisių džiovinimas šalčiu14
  • 2.4. Grūdų perdirbimas15
  • 2.5. Cukrinių runkelių perdirbimas16
  • 3.1.Daržovių ir vaisių perdirbimo perspektyvos18
  • Išvados20
  • Informacijos šaltiniai21

Reziumė

Autorius
neilita
Tipas
Referatas
Dalykas
Žemės ūkis
Kaina
€2.67
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 9, 2016
Publikuotas
2016 m.
Apimtis
20 psl.

Susiję darbai

Kiaulių laikymas

Žemės ūkis Prezentacija 2018 m. studentė17
Savarankiško darbo kiaulių laikymas prezentacija. Pristatyme pateikiama susisteminta ir svarbiausia informacija.

Svogūnų laikymas ir perdirbimas

Žemės ūkis Referatas 2019 m. studentė17
Augalininkystės produktų laikymo ir kokybės kontrolės savarankiškas darbas. Rašto darbe pateikiama svogūnų laikymo ir perdirbimo reikalavimai ir galimybės. Sistemingai aprašomi kokybės reikalavimai ir...