Socialinė kontrolė
Ištrauka
Socialinė kontrolė – viena dažniausiai sociologijoje vartojamų sąvokų. Tai poveikio formos ir būdai, kuriais visuomenė ir socialinės grupės reguliuoja joms priklausančių žmonių elgesį. Tai skatinimai, taikomi individams, jeigu jų elgesys atitinka priimtas normas ir standartus, ir bausmės – jeigu jis nuo tų normų nukrypsta. Socialinė kontrolė aprėpia daugybę priemonių ir būdų, kuriuos visuomenė naudoja nepaklusniems nariams sutramdyti.
Jokia visuomenė negali egzistuoti be socialinės kontrolės. Net nedidelė, retai susiburiančių žmonių grupelė turi susikurti kontrolės mechanizmus, kad jų grupelė tuoj pat nesubyrėtų. Socialinė kontrolė vyksta visur, kiekvienoje, net ir smulkiausioje socialinėje bendrijoje, nepriklausomai nuo šalies.
Nors socialinė kontrolė yra būtina visuomenės egzistencijai, tačiau kontrolės priemonės yra skirtingos įvairiose socialinėse situacijose. Kontrolės metodai skiriasi priklausomai nuo konkrečios grupės pobūdžio ir tikslų. Bet kokiu atveju kontrolės metodų funkcija – pašalinti nepageidaujamą asmenį ir “paremti kitus”.
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Lie 30, 2012
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 5 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų