Konfliktai ir ginčai bendravime

18 psl. / 6114 žod.

Ištrauka

Šiame referate mes kalbėsime apie “Konfliktus ir ginčus bendravime”. Čia nediskutuojama apie vidinius - psichologinius konfliktus, juos sukeliančias pasirinkimo, įtampos problemas, su kuriomis neįmanoma susidoroti. Taip pat nekalbama apie neturinčius aiškaus objekto agresijos aktus, tokius, kaip futbolo fanų smurtas.

Kad ir kaip būtų gaila, neįmanoma įsivaizduoti gyvenimo be konfliktų ir ginčų paprasčiausiai todėl, kad žmonės teikia pirmenybę savo reikalams ir interesams. Todėl galima sakyti, kad konfliktai ir ginčai yra neišvengiami.

Analizuodami konfliktus, mes skiriame konflikto esmę ir elgesį, dėl ko kyla ginčai. Kas nors galėtų apibūdinti kaip įžeidimo ar užgautumo jausmą, kurį sukėlė kažkas kitas. Tai iš dalies paaiškina neigiamą nusistatymą. Mes matome, kad žmonės aiškina situacijas ir kitų žmonių elgesį labai skirtingai. Atskiras žmogus gali įžiūrėti arba neįžiūrėti kito elgesyje piktų kėslų. Mes pastebime, kad žmonės, kurie nusiteikę konfliktuoti, dažnai mažiau paiso užgautumo ir įžeidimo jausmų.

Skirtingų žmonių pažiūros, nevienodas įvairių reiškinių suvokimas ir jų vertinimas gana dažnai sukelia ginčytinas situacijas. Jeigu tokia situacija sukelia grėsmę nors vieno iš sąveikos dalyvių suformuluotam tikslui, tai sudaro konfliktinę situaciją. Taigi, konfliktinė situacija- tai prieštaringos šalių pozicijos kokiu nors klausimu, siekimas priešingų tikslų ir įvairių priemonių jiems pasiekti naudojimas, interesų nesutapimas ir t.t.

Dažnai konfliktinės situacijos pagrindą sudaro objektyvūs prieštaravimai. Tačiau kartais pakanka kokios nors smulkmenos- nevykusiai ir ne laiku pasakytų žodžių, nuomonės, kitaip tariant, incidento,- ir konfliktas gali prasidėti. Konfliktinė situacija neapsieina ir be ginčų (debatų, diskusijų, polemikos ir t.t) Kartais nuo menkiausios „kibirkštėlės“ gali įsiplieksti didžiulis konfliktas, kuris gali grėsti dideliomis neigiamomis pasekmėmis abiems konfliktuojančioms pusėms.


Turinys

  • Įvadas 2 p.
  • Kas yra konfliktas? Kas yra ginčas? 3 p.
  • Konfliktų ir ginčų rūšys ir jų priežastis 7 p.
  • Konfliktų ir ginčų sprendimo budai 10 p.
  • Išvados 17 p.
  • Literatūros sąrašas 18 p.

Reziumė

Autorius
valeral
Tipas
Referatas
Dalykas
Psichologija
Kaina
€3.32
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 30, 2015
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
18 psl.

Susiję darbai

Bendravimo psichologijos paruoštukė

Psichologija Paruoštukė vaidukazs
1. Socialinė psichologija yra mokslas nagrinėjantis, kaip žmonės mąsto, jaučiasi elgiasi socialinėse situacijose. Socialinė psichologija - tai sistemingas visuomeninio žmogaus elgesio tyrinėjimas (lot....

Bendravimo situacijų darbe valdymas

Psichologija Referatas gretavgreta
Bendravimas - labai svarbi mūsų gyvenimo dalis. Tai dviejų ar daugiau žmonių sąveika. Bendravimas yra išskirtinis žmogaus gebėjimas perteikti tai, ką jis jaučia,...

Bendravimo įgūdžių lavinimas

Psichologija Referatas 2012 m. amber
Bendravimas - sąvoka, apimanti dviejų ar daugiau žmonių tarpusavio suvokimą, keitimąsi informacija, sąveiką ir santykius. Norime to ar ne, mes priversti kasdiena su...

Bendravimo psichologija. Konfliktai

Psichologija Referatas 2013 m. indrex
Žmogus iš prigimties yra sociali būtybė. Nuo pat pirmos gyvenimo minutės kūdikiui jau reikia ne tik maisto, bet ir aplinkinių meilės bei dėmesio....

Virtualaus ir realaus bendravimo skirtumai

Psichologija Kursinis darbas 2014 m. sin96
Šio kursinio darbo tikslas – atskleisti virtualaus ir realaus bendravimo panašumus bei skirtumus, ypatumus, palyginti bendravimus pagal formas, funkcijas..