Kibernetinis persekiojimas

16 psl. / 3912 žod.

Ištrauka

Internetas „patyrė“ vieną didžiausių augimų šiame tūkstantametyje. Tokiu būdu jis skatino pažangą, pokyčius kone kiekvienoje visuomenės srityje ir yra prieinamas praktiškai visuose pasaulio kampeliuose (Jaishankar & Uma Sankary, 2005). Interneto nauda visuomenei yra neapskaičiuojama. Pirmiausia, internetas yra „atsakingas“ už pasaulinės prekybos bei rinkos plėtimąsi bei praturtinimą, už pažangios švietimo ir sveikatos priežiūros kūrimąsi, bei palankių sąlygų sudarymą pasaulinei komunikacijai, kuri kadaise buvo apribota (McFarlane, Bojic, 2003). Kalbant apie Interneto gerąsias puses, būtina pabrėžti, jog Internetas taip pat tapo viena iš komunikacijos priemonių, atvėrusia kelius įvairaus pobūdžio kriminaliniams nusikaltimams, ką daug autorių mato kaip sparčiai augančią socialinę problemą pasauliniu mastu. Proporcingai didėjantis Interneto augimas prisidėjo prie kriminalinio elgesio skleidimo kibernetinėje erdvėje. Tai yra vadinama deviantiniu elgesiu internetinėje erdvėje, arba kiberdeviacija. Unikalios internetinės aplinkos charakteristikos lėmė naujų deviacijos formų atsiradimą. Internetinė aplinka nebekėlė jokių suvaržymų kokius jautė tradiciniai nusikaltėliai, ji suteikė galimybę nusikaltėliams vykdyti nusikaltimą per atstumą, nebūnant jokio kontakto tarp nusikaltelio ir aukos (Williams M., 2006).

Kibernetiniai persekiotojai – tai vienas iš naujų ir unikalių kriminalinių nusikaltėlių tipų, kuris atsirado sparčiai išsivysčius Internetui visame pasaulyje. Kibernetinis persekiotojas Internetu, elektroniniu paštu ar kitomis elektroninėmis komunikacijos priemonėmis naudojasi kaip priemone ar ginklu, siekdamas išgąsdinti, sukelti baimę ir nerimą ar priekabiauti prie savo aukos, naudodamas sudėtingas persekiojimo taktikas, kurios daugiausia yra nesuprantamos, tačiau pasitaiko atvejų kuomet kibernetinių persekiotojų persekiojimo taktikos yra laikomos teisėtomis ir už jas nėra baudžiama (Jainshankar K., Pittaro M.L. ir kiti, 2011).

Aptariant kibernetinį persekiojimą kaip deviantinį reiškinį, reikėtų išsiaiškinti kaip kibernetinis persekiojimas yra aiškinamas: kodėl tai yra laikoma nusikaltimu, kokio tai yra pobūdžio nusikaltimas, kaip pasireiškia, kaip šį reiškinį galima paaiškinti pasitelkus įvairias mokslines teorijas.


Turinys

  • ĮVADAS3
  • Deviacijos ir socialinės kontrolės samprata4
  • Kibernetinis persekiojimas5
  • Kodėl kibernetinis persekiojimas – nusikaltimas?7
  • Kibernetinis persekiojimas kaip papildoma priemonė tradiciniam persekiotojui?8
  • Teorijos aiškinančios kibernetinį persekiojimą10
  • Priemonės skirtos apsisaugoti nuo kibernetinio persekiojimo13
  • IŠVADOS14

Reziumė

Autorius
shliooksht
Tipas
Referatas
Dalykas
Sociologija
Kaina
€2.80
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 15, 2015
Publikuotas
2009 m.
Apimtis
16 psl.

Susiję darbai