Vandens teršalai ir jų įtaka vandens kokybei bei žmogaus sveikatai
Ištrauka
Vanduo – labiausiai paplitęs Žemėje junginys. Žemės vandeninis apvalkalas – hidrosfera – sudaro 71 % Žemės paviršiaus. Vanduo atliko ir atlieka lemiamą vaidmenį Žemės geologijos istorijoje, klimato ir orų formavime, medžiagų apykaitoje, gyvybės fiziologinėje ir biologinėje sferoje.
Tarša – tai medžiagų, preparatų, organizmų ar jų mišinių (toliau – teršalų) išmetimas (išleidimas, paskleidimas) į aplinką (arba į gaminamas medžiagas, pvz., maistą) kaip žmonių veiklos rezultatas, savo pasekmėmis neigiamai veikiantis žmogaus gyvenimo kokybę ar ekosistemas.
Trims ketvirtadaliams žmonijos aprūpinimas vandeniu bei jo kokybė tebėra aktuali problema. Vartojamojo vandens resursų išsaugojimas ir jo kokybės pagerinimas kelia didelį susirūpinimą.
Visiškai švarių vandenų nėra, juose yra ištirpusių mineralinių dalelių ir organinių priemaišų, vienur jų koncentracija didesnė, kitur mažesnė. Užterštais laikomi tie vandenys, kuriuose pakitus cheminiai ar mechaninei sudėčiai yra sutrikę normalūs gamtiniai procesai ir dėl tos priežasties jie negali būti vartojami ūkyje ir buityje.
Daugiausia vandenį teršia pramonė, miestai, žemės ūkis, transportas, miško plukdymas ir pavienių žmonių neatsakinga veikla.
Darbo tikslas – aptarti vandens teršalus ir jų įtaką vandens kokybei bei žmogaus sveikatai.
Turinys
- ĮVADAS2
- 1. VANDENS UŽTERŠTUMAS3
- 1.1. Vandens užterštumo vertinimas3
- 1.2. Mikrobiologinė tarša4
- 1.3. Cheminė tarša4
- 1.3.1. Neorganiniai cheminiai teršalai5
- 1.3.2. Organiniai cheminiai teršalai5
- 1.3.3. Gamtiniai (natūralūs) ir antropogeniniai teršalai6
- 1.3.4. Nitratai ir nitritai7
- 1.3.5. Amonis7
- 1.3.6. Fluoras8
- IŠVADOS9
- LITERATŪROS SĄRAŠAS10
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bir 2, 2014
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 10 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų