Fizinis aktyvumas (sportas) kaip streso mažinimo būdas
Ištrauka
Kas yra stresas mes tikriausiai visi puikiai žinome ir visi puikiai žinome kokią neigiamą įtaką jis daro mūsų sveikatai ir savijautai. Tradiciškai būdavo įprasta susirūpinti sveikata tik tada, kai prispausdavo. Tada žmogus bėgdavo pas gydytoja, kad šis nustatytų ligą ir ją išgydytų. Tai panašu į važinėjimąsi automobiliu, nesusirūpinant jo priežiūra tol, kol nesugenda, o tada jau bėgame pas mechaniką. Kas eidavote į paskaitas, žinote, kad sveikata priklauso nuo mūsų elgesio ir todėl turime skirti dėmesio jai išsaugoti, t.y. būdams stresui įveikti, ir savijautos gerinimui.
Vienas iš paprasčiausių ir efektingiausių būdų stresui mažinti yra fizinis aktyvumas.
Fizinis aktyvumas - kūno judesiai, kuriuos atliekant suvartojama daugiau energijos negu ramybės būsenoje. Žmogaus fizinis aktyvumas reiškiasi mankštinantis, sportuojant, dirbant namų ruošos darbus ir kitoje veikloje, susijusioje su energijos suvartojimu. Mokslininkai įrodė, kad fizinis ir psichinis aktyvumas biologiškai yra labai svarbus, jis grūdina organizmą, didina jo atsparumą žalingiems poveikiams ir stresui (Jakušovaitė, 2001). Energingos fizinės pastangos tai natūralus būdas išsilieti organizmui, kai jis yra „kovoti ar bėgti“ būsenoje, kadangi pratimai sugražina mūsų/jūsų kūną į normaliąją pusiausvyros būseną.
Kodėl?
• Mankštindamiesi suvartojame perteklių hormonų (kortizolio), cukraus ir riebiųjų rūgščių išmestų į kraują per reakciją “kovok ar bėk”.
• Sužadiname nuotaiką gerinančių neuromediatorių (nerepinefrino, serotonino, endorfinų) aktyvesnę gamybą organizme
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Sau 11, 2014
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 4 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų