Moterys Homero Odisejoje (Kirkė, Kalipsė, Nausikaja ir Penelopė)

2 psl. / 611 žod.

Ištrauka

Graikų mitologija – neįkainojama visų laikų vertybė. Tai prieš tūkstančius metų žmonių sukaupta ir užrašyta patirtis apie žmones, dievus ir jų santykius. Jau tada žmogus turėjo susikūręs tam tikrus įvaizdžius, stereotipus. Vienas geriausių to pavyzdžių – moters padėtis visuomenėje. Antikinės kultūros kūrimosi ir gyvavimo laikotarpiu buvo susiformavusi patriarchalinė sistema, todėl suprantama, kodėl moterų ir vyrų paveikslai buvo kuriami tokie skirtingi. Moteris dažniausiai vaizduojama rūpestinga, šeimyniška ir nuolanki, tačiau gali būti ir valdinga, gudri, klastinga. Kyla klausimas: kodėl antikos laikų rašytojai kūrė tokius skirtingus moterų paveikslus?

Homeras, vienas garsiausių antikos literatūros rašytojų, epe „Odisėja“ kuria labai įvairius moterų paveikslus. Atskleidžiamas ne tik geros, šeimyniškos, bet ir klastingos bei maištingos moters paveikslas. Būtent su tokiomis personažėmis susiduria pagrindinis kūrinio herojus Odisėjas savo kelionių metu. Viena iš jų – drąsi ir žiauri deivė Kalipsė, jūros nimfa, gyvenusi Ogigjos saloje.


Reziumė

Autorius
domas2002
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 11, 2020
Publikuotas
2020 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Moterų įtaka Liudo Vasario supasaulėjimui

Literatūra Rašinys grazinab
,, Moterys įkvepia mums norą kurti šedevrus...“. Šie Oskaro Vaildo žodžiai atspindi romano ,,Altorių šešėly‘‘ moterų įtaką pagrindiniam veikėjui Liudui Vasariui. Jo...