,,Pagal drabužį sutinka, pagal protą palydi”, - sako liaudies išmintis. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, patvirtinkite arba paneikite mintį, kad žmogaus įvaizdį gali kurti ir jo kalba
Ištrauka
Liaudies išmintis byloja, kad ,,pagal drabužį sutinka, pagal protą palydi”. Psichologai teigia, kad pagal išvaizdą greitai ir pakankamai tiksliai galima įvertinti žmogų. Drabužius mes pasirenkame, norėdami būti panašūs į tuos, kurie mums svarbūs, atsižvelgdami į aplinkybes. Kartais trokštama kažkaip išsiskirti iš kitų. Anot mokslininkų, pirmam įspūdžiui susidaryti užtenka vos 5 sekundžių. Jį daugiausia lemia žmogaus išvaizda: drabužiai, judesiai, pozos ir mimikos. Bet kaip pasikeistų nuomonė žmogui prakalbus, išgirdus jo kalbos intonacijas ir pamačius kūno kalbą? Remdamasi keliais pavyzdžiais, bandysiu įrodyti, kad žmogaus kalba taip pat gali kurti jo įvaizdį.
Kalba yra neatskiriama žmogaus vidinio pasaulio dalis, galinti, kaip išorė – judesiai, apranga,- daug ką apie žmogų pasakyti ir net nejučia išduoti tai, ką gali būti mėginama paslėpti. Kalba paprastai yra žmogaus, visuomenės sluoksnio ar grupės įvaizdžio viešumoje dalis. Noriu pateikti keletą pavyzdžių, kada viešojoje vartosenoje nesirūpinama savo kalba. Per televizijos laidas teko girdėti štai tokius sakinius: Skaitau, kad reikalai gerėja (,,manau”). Kas liečia kainas, tai artimiausiu metu numatoma nemažai ką keisti. (,, Jeigu kalbėtume apie kainas”). Tai yra žodyno klaidos. Teko girdėti, kokių daroma kirčiavimo klaidų. Pavyzdžiui, biudžetas, parlamentas, kostiumas. Tiek nepaisymas kirčiavimo normų, tiek žodyno klaidos rodo, jog pranešėjams nėra svarbu, kaip pateikiama informacija. Savo įvaizdžiui kenkė ir pašnekovė, televizijos laidoje prisipažindama, kad kūdinasi (,,liekninasi”).
Reziumė
- Autorius
- gabija99
- Tipas
- Rašinys
- Dalykas
- Literatūra
- Kaina
- €1.89
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bir 17, 2018
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 2 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų