Nacionalizmas

6 psl. / 1284 žod.

Ištrauka

Nacionalizmas - kas tai? Tai pozityvi ar negatyvi sąvoka? Norit tai suvokti pabandykime įsigilinti į jo kilmę bei istorinę raidą. Pasak straipsnio autoriaus R. Vėbros galėtume sakyti, kad jau nuo XVIII a antrosios pusės nacionalizmo šmėkla klaidžioja po Europą (Vėbra R., 1995). Taip pat teigia ir pagrindinis nacionalizmo teoretikas, Ernestas Gellneris (1925-1995), kad nacionalizmas, tauta ir nacionalinė valstybė yra moderniosios civilizacijos dariniai, o jų ištakos glūdi XVIII a. pabaigos pramonės revoliucijoje. Tačiau pasak Ernesto Gellnerio nacionalizmas ir su juo susiję jausmai nėra įsišakniję žmogaus prigimtyje. Tai naujos didžiulės visuomenės, kurią sukuria pramonės raida, dariniai. Pagal E. Gellnerį, tradicinės visuomenės apskritai nežino, kas yra nacionalizmas, taip pat ir tautos idėjos (Statkus, 2003). Jam prieštarauja vienas žinomiausių šiuolaikinių nacionalizmo tyrinėtojų Antony Smith. Jis teigia, jog tautos turi tendenciją tiesiomis tęstinumo linijomis sietis su ankstyvesnėmis etninėmis bendruomenėmis, kurias mokslininkas vadina etnosais. Etnosas – tai grupė, kurią vienija bendrų protėvių, bendro kultūrinio identiteto idėjos ir sąsaja su konkrečia gimtine (Statkus, 2003).


Turinys

  • Turinio nėra. Čia yra apie nacionalizmo istorija ir teorijas, yra pasirinktas vieno autoriaus straipsnis ir pagal jį parašoma kritinė esė apie nacionalizmą.

Reziumė

Autorius
neringusinas
Tipas
Rašinys
Dalykas
Viešasis administravimas
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgs 13, 2012
Publikuotas
2012 m.
Apimtis
6 psl.

Susiję darbai

Nacionalizmo vaidmuo Europos valstybių politikoje

Viešasis administravimas Referatas gin27
Nacionalizmas – politinis principas, pagal kurį kiekviena valstybė turi būti tautinė, t. y. vienos tautinės kultūros dominavimas viešajame gyvenime. Į tautinės kultūros sampratą...