Kalba, kaip bendravimo priemonė, neatsiejama nuo tautos kultūros
Ištrauka
Didelę įtaką kalbos ugdymui daro mūsų artimieji, nes nuo mažų dienų girdime ir atkartojame mūsų aplinkoje vartojamą kalbą, vartojame tos vietovės tarmę. Kalbą formuoja bendraamžiai, draugai, vėliau – bendradarbiai, šeimos draugai. Vartodami gimtąją lietuvių kalbą mes jaučiamės esantys tautos kultūros dalimi, kuri mus skiria nuo kitų pasaulio šalių. Visi žinome, kad mūsų kalba sena, garbinga, artima savo promotei - indoeuropiečių prokalbei. Apie ją, kaip apie vieną seniausiųjų, kalbama didžiausiuose pasaulio universitetuose. Bet kyla klausimas, kodėl mes patys savo gimtąją kalbą darkome svetimais žodžiais, vertiniais, trumpiniais, žargonais? Viešojoje kalboje aptarsiu pagrindines priežastis ,kurios lemia mūsų kalbos išdarkymą ir kaip nuo to apsisaugoti, juk kalba – mūsų bendravimo priemonė, kuri yra neatsiejama nuo tautos kultūros.
Turinys
- 1. Emigracija daro įtaką kalbos savitumui, unikalumui.
- 2. Besivystančios technologijos keičia žmonių bendravimo įpročius, pradedami vartoti trumpiniai, vertiniai, atsisakoma lietuviškų raidžių, nepaisoma skyrybos ženklų.
- 3. Plinta anglicizmai: įmonės, viešbučiai pavadinami angliškais žodžiais, lietuvių dainininkai dainuoja tik angliškas dainas.
- 4. Įkalinimo įstaigose esančių asmenų žargono vartojimas ir jo platinimas internetinėse svetainėse – erdvė žargono plėtrai.
Reziumė
- Autorius
- wilmelee
- Tipas
- Rašinys
- Dalykas
- Literatūra
- Kaina
- €1.89
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bal 20, 2015
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 3 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų