Augalų morfologija paruoštukė

10 psl. / 3333 žod.

Ištrauka

  1. Augalų morfologijos istorija.
  • K. Linėjus vienas iš pirmųjų nustatė augalų morfologijos terminus ir trumpus sistemingus augalų aprašymus.
  • XVIII a. antroje pusėje K. F. Volfas ir J.V. Gėtė paskelbė teorijas apie augalo formų kilmę. Pagal Volfą augalas turi du pagrindinius organus – lapą ir stiebą.

Tai lyginamosios morfologijos etapas.

  • R. Braunas ir M. Šleidenas nurodė, kad norint nustatyti augalų organų kilmę būtina tyrinėti jų gemalų ir organų vystymąsi.
  • V. Hofmeisteris konstatavo, kad samanos, plikasėkliai vystosi pagal bendrą planą, nustatė atskirų jų vystymosi stadijų homologiją ir surado jungiamąsias grandis tarp sporinių induočių ir žiedinių augalų.
  • N. Kaufmanas įrodė, kad kaktusų dygliai kilę iš lapų.
  • I. Gorožankinas konstatavo, kad žiedadulkės generatyvinis branduolys (spermis) praplešią dulkiadaigio apvalkalėlį ir pereina į kiaušialąstę.
  • V. Beliajavas surado citologinį metodą augalų ontogenezei tirti.
  • M. Golenkinas tyrinėjo klimato kitimo poveikį augalo filogenezei. Pagal jo teoriją greitą gaubtasėklių išplitimą lėmė kreidos periodo pradžioje pakitęs klimatas.

Taigi augalų morfologija iš vienos pusės buvo susijusi su ekologija ir fiziologija, iš kitos – augalų sistematika ir jų filogenija.

  1. Augalų morfologijos objektas, uždaviniai, metodai ir suskirstymas.

Augalų morfologija yra mokslas apie augalų išorinę formą, tos formos evoliuciją, organų struktūros dėsningumus ir jų ontogenetinį bei filogenetinį vystymąsi.

Augalų morfologijossuskirstymas:

a) Aprašomoji morfologija, aprašanti augalo organų formas ir nustatanti dėsningumus jų sandaroje;

b) Lyginamoji morfologija, remdamasi formų palyginimu, apibendrina augalų kūno sandaros įvairumus ir nustato pagrindinius organus ir tų organų tipus.

c) Ontogenetinė morfologija, tiria organų susidarymą augalo individualaus vystymosi metu.

d) Morfogenetinė kryptis, remdamasi žemės gelmėse išlikusiomis senų geologinių erų augalijos liekanomis, tiria augalo organų susidarymo evoliuciją.

e) Eksperimentinė morfologija, panaudodama eksperimentą nustatinėja priežastingumo ryšius tarp augalo formų susidarymo ir aplinkos sąlygų poveikio.

Augalų morfologijos pagrindiniai metodai yra: stebėjimas, palyginimas ir eksperimentas.


Reziumė

Autorius
virgita
Tipas
Paruoštukė
Dalykas
Biologija
Kaina
€1.38
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 26, 2015
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
10 psl.

Susiję darbai

Margalapių kambarinių augalų sortimento tyrimas

Biologija Diplominis darbas ewuze
Žmonės daugiausiai laiko praleidžia uždarose patalpose: namuose, įstaigose ar biuruose. Norėdami būti kuo arčiau gamtos, jaučia poreikį papuošti savo gyvenamąją aplinką augalais. Jie...

Augalų anatomija, paruoštukė

Biologija Paruoštukė virgita
Gyvų organizmų tyrimo metodai. Biologijos, kaip mokslo, vystymosi eigoje galima išskirti keturis pagrindinius tyrimo metodus: aprašomasis, palyginamasis, istorinis ir eksperimentinis.Pats...

Augalų audiniai

Biologija Prezentacija destojeris
Pagal ląstelių formą: 1. Parenchiminiai. 2. Prozenchiminiai. Pagal struktūrą:1. Paprastieji – sudaryti iš vieno tipo ląstelių,. pvz., parenchiminiai...

Augalų fiziologijos paruoštukė

Biologija Paruoštukė virgita
1.Fotosintezės šviesos ir tamsos fazių ryšys: dalyvaujančios medžiagos, jų patekimas ir panaudojimas, reikšmė. Vykstant fotosintezės šviesos fazei, chloroplastų stromoje susidaro ATP ir NADPH....

Augalų antibakterinių savybių tyrimas

Biologija Tyrimas 2015 m. paula12
Tyriamasis darbas, atliktas mokslininkų pagalba ir jų patikrintas. Nesudėtingas, poros dienų trukmės tyrimas su efektyviu rezultatu ir nuotraukomis.

Augalų invazijų gamtinėse sistemose samprata

Biologija Konspektas 2011 m. evelina1988
Prezentacijos paruoštukė tema "Augalų invazijų gamtinėse sistemose samprata". Šia tema ir pagal šį tekstą buvo parengtas pristatymas, kuris buvo įvertntas 10 balų.