Kaimo bendruomeninio verslo vaidmens stiprinimas vystant kaimo vietoves
Ištrauka
Nuolat atitinkamoje kaimo teritorijoje gyvenantys bei bendrais poreikiais ir interesais susiję kaimo gyventojai sudaro kaimo bendruomenę. Kaip ir kiekvienas kaimas, taip ir jame esančios kaimo bendruomenės yra savaip išskirtinės. Kokiu tikslu veikia kaimo bendruomenė priklauso nuo daugelio aspektų, tačiau kiekviena stengiasi gerinti kaimo gyventojų gyvenimo kokybę bei atitinkamai vystyti plėtrą kaime.
Vis labiau vertinamos kaimo bendruomenės, kurios bando kurti alternatyvias veiklas savo kaime ir stengiasi diegti naujas verslo idėjas. Praktika rodo, kad jau neviena kaimiška bendruomenė savo kaime vysto verslą, į kurį yra įtraukta labai didelė dalis bendruomenės gyventojų. Šiuo principu veikdama bendruomenė turi konkurencinį pranašumą prieš kitas bendruomenes, nes ne visos bendruomenės gali aktyviai vystyti verslą į kurį norėtų būti įtraukiami dauguma bendruomenės gyventojų ir svarbiausia kelti savo kaimiškos vietovės ekonominį lygį.
Skirtingų autorių požiūriai nesutampa kalbant apie kaimo bendruomeninio verslo vaidmenį kaime, todėl, kad vieni tai aiškina kaip labai svarbų kaimo vystymo elementą, o kiti tai mato kitur. Taigi, šio darbo aktualumas tame, kad kaimo bendruomeninio verslo vaidmuo yra labai svarbus siekiant vystyti kaimo vietoves kaip ekonomiškai stiprias vietas, kuriose gali norėti dirbti ir stengtis vietoves išsaugoti būtent jaunesnio amžiaus gyventojai, nes jaunas žmogus, kaip jau žinome, nelabai yra linkęs pasilikti gyventi kaime. Darbe bus pateikta bendruomeninio verslo samprata bei jį lemaintys veiksniai, taip pat analizuojami būtent verslių kaimo bendruomenių, kurios sėkmingai vysto bendruomeninį verslą pavyzdžiai ir svarbiausia bus nurodomos kryptys ir galimybės norint stiprinti kaimo bendruomeninį verslą. Šiuo darbu yra siekiama parodyti, kad kaimas gali būti taip pat gerai vystomas kaip miestas, tačiau
Darbo objektas: Kaimo bendruomeninis verslo stiprinimas.
Darbo tikslas: nurodyti kaimo bendruomeninio verslo stiprinimo galimybes vystant kaimo vietoves.
Darbo uždaviniai:
- Apibūdinti kaimo bendruomeninį verslą ir jį lemiančius veiksnius.
- Išanalizuoti kaimo bendruomeninio verslo gerosios praktikos pavyzdžius.
- Pateikti kaimo bendruomeninio verslo ir jo vaidmens stiprinimo kryptis ir galimybes.
Darbo metodai: pirminių ir antrinių duomenų analizė, empirinio tyrimo metodas, SSGG analizė ir mokslinės literatūros analizė.
Turinys
- ĮVADAS3
- 1. KAIMO BENDRUOMENINIO VERSLO SAMPRATA IR JĮ LEMIANTYS VEIKSNIAI5
- 2. KAIMO BENDRUOMENINIO VERSLO GEROSIOS PRAKTIKOS PAVYZDŽIŲ ANALIZĖ9
- 2.1. Kaimo bendruomeninio verslo gerosios praktikos pavyzdžių tyrimo metodika9
- 2.2. Kaimo bendruomeninio verslo gerosios praktikos pavyzdžių vertinimas11
- 2.3. Kaimo bendruomeninio verslo gerosios praktikos pavyzdžių SSGG analizė15
- 3. KAIMO BENDRUOMENINIO VERSLO IR JO VAIDMENS STIPRINIMO KRYPTYS17
- IŠVADOS18
- NAUDOTA LITERATŪRA19
- 1 priedas21
Reziumė
- Autorius
- vakarėd
- Tipas
- Kursinis darbas
- Dalykas
- Vadyba
- Kaina
- €7.32
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Lie 8, 2020
- Publikuotas
- 2014 m.
- Apimtis
- 25 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų