Efektyviausios kompostavimo technologijos Klaipėdos regione parinkimas
Ištrauka
Problema. Viena didžiausių aplinkosauginių problemų, kurios kelia grėsmę ne tik aplinkai bet ir žmogui, tai yra atliekų tvarkymas. Šalindami bioskaidžias atliekas sąvartynuose elgiamės neekonomiškai ir neracionaliai, neekologiškai. Atliekų šalinimas į sąvartyną turėtų būti paskutinė galimybė, kadangi pavojingų medžiagų išsiskyrimas į orą, dirvožemį užteršia juos, gruntinius vandenis, ežerus, upes, spartina klimato kaitą.
Lietuvoje kasmet susidaro apie 1 mln. tonų mišrių buitinių atliekų: didžiuosiuose miestuose – 300 kg vienam gyventojui per metus, kaimo vietovėse – apie 70 kg. Planuojama, kad šių atliekų kiekis 2020 metais išaugs iki 640 kg gyventojui per metus.
Bioskaidžių atliekų tvarkymui siūloma naudoti rotacinį biofermentatorių, kuriame atliekos perdirbamos per 1-5 dienas. Įrenginyje automatiškai reguliuojama temperatūra, atliekų judėjimo greitis, aeracija, drėkinimas, taip pat automatizuota atliekų rūšiavimo, smulkinimo, maišymo, drėgmės reguliavimo stadija. Išsprendžiami ir svarbūs aplinkosauginiai aspektai kvapų ir filtrato problema.
Darbo aktualumas. Į Klaipėdos regioninį sąvartyną atliekos patenka iš Klaipėdos apskrities, Klaipėdos miesto, Klaipėdos raj. sav., Kretingos raj. sav., Neringos sav., Palangos miesto.
Darbo tikslas. Tinkamai parinkti efektyviausią kompostavimo technologiją Klaipėdos regione.
Praktinė vertė. Įdiegus kompostavimo technologiją Klaipėdos regione bus sumažintas atliekų kiekis sąvartyne. Išspręstos aplinkosauginės problemos – kvapų ir filtrato problema. Sukompostavus bioskaidžias atliekas bus gaunama trąša – kompostas.
Reziumė
- Autorius
- moksliuke2019
- Tipas
- Kursinis darbas
- Dalykas
- Ekologija
- Kaina
- €9.72
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Sau 26, 2019
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 63 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų