Postmodernizmo bruožai Jurgio Kunčino "Tūloje"
Ištrauka
XXa. atsirado naujas terminas – postmodernizmas. Iš pradžių suprastas, kaip neigiama sąvoka, vėliau žmonėms pasidarė įdomu, o dar po vėliau jie priėmė šią ideologija. Šiomis dienomis ypač svarbu išsiaiškinti, kokias idėjas neša postmodernizmas ir kodėl šią sąvoką taip sunku apibrėžti ir visgi - postmodernizmas gali išsiplėsti į dar platesnę problemą: ar jis tėra meninė linkmė, ar kartu ir socialinis fenomenas, galbūt netgi Vakarų humanizmo mutacija. Jeigu taip, tuomet kaip įvairūs šio fenomeno aspektai – psichologiniai, filosofiniai, ekonominiai, politiniai – yra sujungti ar perskirti. Trumpai sakant, ar mes galime suprasti postmodernizmą literatūroje be pastangų suvokti postmodernios visuomenės bruožus (...).[1]
Darbo objektas – postmodernizmas Jurgio Kunčino kūryboje. Postmodernizmo ideologija dažnai remiasi, o kartu ir neigia modernizmo fundamentaliąsias prielaidas, dėl to mokslininkai ir istorikai apibūdina postmodernizmą kaip idėjų judėjimą pakeitusį, o kai kuriais atvejais papildžiusį modernizmą. Pavyzdžiui, modernizmas sureikšmina tokius idealus kaip racionalumas, objektyvumas ir progresas, taip pat kitas kertines Švietimo Epochos idėjas arba XX a. pozityvizmo ir realizmo judėjimus; tuo metu postmodernizmas klausia ar pastarųjų idealų egzistavimas apskritai įmanomas. O Jurgio Kunčino kūryboje atsiskleidžiantys postmodernizmo bruožai, kūriniui suteikia visai kitokių spalvų, tad darbo objektu laikytini postmodernizmo bruožai Jurgio Kunčino romane „Tūla“.
Darbo tikslas – surasti ir išnagrinėti postmodernizmo bruožus Jurgio Kunčino kūryboje.
Uždaviniai –
1) Aptarti Jurgio Kunčino biografiją, kūrybos bruožus ir romaną „Tūlą“.
2) Apibrėžti kas yra postmodernizmas, jo atsiradimą ir bruožus.
3) Surasti postmodernizmo bruožus Jurgio Kunčino kūryboje.
Temos auktualumas, naujumas – Jurgio Kunčino kūrybą galime priskirti šių dienų literatūrai, rašytojas kūrė XXa. antrojoje pusėje. Kaip tik šiuo metu kultūroje įsigalėjo postmodernizmas, todėl jeigu norime išnagrinėti šią ideologiją galime pažvelgti į lietuvišką kūrybą, kurioje puikiai atsiskleidžia to meto filosofija.
Darbo medžiaga – Jurgio Kunčino „Tūla“, Lyotardas „Postmodernus būvis“.
Darbo struktūra – darbą sudarys dvi dalys: teorinė ir analitinė. Teorinėje dalyje aptarsiu postmodernizmo bruožus ir pristatysiu Jurgio Kunčino „Tūla“ temą, pagrindinę mintį, siužetą. Analitinėje dalyje ieškosiu „Tūloje“ postmodernizmo bruožų, analitinė dalis bus suskirstyta į tris dalis, kiekvienoje iš jų aptarsiu po vieną postmoderniom bruožą, rastą Jurgio Kunčino kūryboje.
[1] Ihab Hassan
Turinys
- ĮVADAS3
- 1. AUTORIAUS PRISTATYMAS4
- 1.1 Jurgio Kunčino biografija5
- 1.2 Jurgio Kunčino kūrybos bruožai5
- 1.3 Jurgio Kunčino „Tūla“5
- 2. POSTMODERNIZMO ANALIZĖ6
- 2.1 Postmodernizmo samprata6
- 2.2 Postmodernizmo bruožai9
- 3. POSTMODERNIZMO BRUOŽAI JURGIO KUNČINO „TŪLOJE“11
- 3.1 Ironija Jurgio Kunčino romane „Tūla“11
- 3.2 Heterogeniškumas (sąmonės srautas) Jurgio Kunčino romane „Tūla“13
- 3.3 Individualybės praradimas (konformizmas) Jurgio Kunčino kūryboje16
- IŠVADOS18
- LITERATŪRA19
Reziumė
- Autorius
- martynaka
- Tipas
- Kursinis darbas
- Dalykas
- Literatūra
- Kaina
- €7.32
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Spa 25, 2017
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 19 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų