Visuomenės į(si)traukimas viešajame administravime
Ištrauka
Anksčiau buvo manoma, kad visuomenė neturėtų kištis į šalies valdymo reikalus. Dar senovės Graikijos laikais Platonas veikale „Valstybė“ parašė, kad kiekvienoje valstybėje turi veikti natūralaus darbo pasidalijimo principas. Kiekvienas pilietis privalo imtis jam tinkamos veiklos, todėl valstybę privalo valdyti ne visi piliečiai, o turintys išsilavinimą ir tam išmokyti filosofai. Priešingu atveju, neišmanančių kaip valdyti žmonių valdomą valstybę ištiks toks pat likimas koks ištiko laivą, kurį Platonas aprašo pateikdamas metaforą apie laivo vairininką . Kai laivą valdo ne kapitonas, o įgula, vadovavimas silpnėja ir neišvengiami yra konfliktai, sunkiai priimami sprendimai, bei tvarkos ir stabilumo nebuvimas. Valdymas buvo išskirtinai valdžios institucijų prerogatyva, kuo daugiau žmonių įsitraukia į sprendimų priėmimo procesą, tuo daugiau nuomonių ir tuo didesnė konfliktų ir ginčų tikimybė.
Žodis „demokratija“ kilęs iš graikų kalbos: „demos“ - „liaudis“, „kratos“ - „valdymas“. Jau pati sąvoka pabrėžia visuomenės svarbą valstybės valdyme, be piliečių dalyvavimo neįmanoma ir demokratija. Demokratinėse šalyse yra skatinamas visuomenės narių tiesioginis įtraukimas į sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo procesus, nes valdžios institucijų ir piliečių dialogas ir bendradarbiavimas yra demokratinės visuomenės pamatas. Tačiau dažnai piliečių dalyvavimas apsiriboja tik dalyvavimu rinkimuose nedarydamas jokios didesnės įtakos tarprinkiminiu laikotarpiu. Didėjant žmonių nepasitikėjimui politikais ir mažėjant rinkiminiam aktyvumui, bei visuomenės domėjimuisi politika apskritai, iškyla rimta grėsmė demokratijai. Todėl šiuolaikinės demokratinės valstybės siekia kuo daugiau įtraukti piliečius į valstybės valdymą.
Šiame rašto darbe mes aptarsime kuo svarbus visuomenės įsitraukimas sprendžiant ir įgyvendinant viešojo administravimo klausimus, taip pat pakalbėsime apie būdus kuriais visuomenė gali įsitraukti į aktyvų pilietinį gyvenimą ir remdamiesi Lieutuvos politinio galios indekso duomeninis pailiustruosime visuomenės dalyvavimo priimant ir įgyvendinant viešuosius sprendimus rezultatus.
Turinys
- Įvadas4
- 1. Piliečių dalyvavimo svarba viešamaj administravimui5
- 1.1 Visuomenės į(si)traukimo privalumai5
- 1.2 Visuomenės į(si)traukimo trūkumai8
- 2. Kokie įtraukimo būdai naudojami praktikoje?10
- 3. Visuomenės į(si)traukimas į viešąjį administravimą Lietuvoje14
- Išvados21
- Literatūros sąrašas22
Reziumė
- Autorius
- ingute
- Tipas
- Kursinis darbas
- Dalykas
- Viešasis administravimas
- Kaina
- €7.56
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Lap 26, 2013
- Publikuotas
- 2012 m.
- Apimtis
- 23 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų