Finansų sistema ir jos grandys

16 psl. / 4441 žod.

Ištrauka

Finansų terminas gali būti kilęs iš angliško žodžio „fine“ - piniginė bausmė arba iš vokiško žodžio „fein“ . Šis žodis senais laikais buvo siejamas su suktybe, sukčiavimu. Vokietijoje XVIXVII a. finansai reiškė apgaulę, lupikavimą, neteisėtą priespaudą. Geriausiai finansų terminą tiktų kildinti iš lotyniško žodžio „finare“ . Iš jo padarytas daiktavardis „finatio“ – baigimas, kuris įvairiais laikais turėjo skirtingas reikšmes (pavyzdžiui : teismo baudą, valdovo užkrautą mokėjimą ir t.t). Vėliau imta „finansus“ taikyti tik valstybei, kai buvo vykdomi mokėjimai, mokesčių rinkimas ir pan. Kai pradėjo sparčiau plėtotis savivalda, atsirado būtinumas finansuoti ir daugiau viešojo gyvenimo prievolių (socialinę apsaugą, švietimą, tiltų ir kelių priežiūra ir pan.). Finansų terminas pradėtas taikyti amatuose, prekyboje, žemės ūkio pajamoms ir išlaidoms apibūdinti.

Finansų esmės nagrinėjimas prasidėjo su finansų mokslo atsiradimu, o kaip mokslo šaka, ji atsiskyrė XVII – XVIII a.

Finansai atsirado esant reguliariai prekinei - piniginei cirkuliacijai, vystantis valstybei ir didėjant jos piniginių išteklių poreikiams.

Finansai yra viena ekonominių kategorijų , kuriai būdinga piniginė forma , bet ji nėra tapati pinigams.


Reziumė

Autorius
elvyraram
Tipas
Konspektas
Dalykas
Finansai
Kaina
€1.94
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 23, 2015
Publikuotas
2014 m.
Apimtis
16 psl.

Susiję darbai

Lietuvos valstybės finansų sistema

Finansai Referatas 2014 m. lietuviskai123456
Temos aktualumas. Valstybės finansai atlieka svarbų vaidmenį vykdant ekonominę politiką, ekonominius bei socialinius uždavinius. Pagrindinis valstybės finansų uždavinys yra paskirstyti esamus ekonominius išteklius...

Finansų sistemos funkcijos

Finansai Prezentacija 2016 m. muse2
Pristatymas apie finansų sistemą - jps struktūra ir pagrindinės funkcijos. Aptariamos bankų ir ne bankų institucijos, jų veikla.