Kauno miesto „Vilijos“ parko pertvarkymo projektas
Ištrauka
Lietuvos parkai vertingi istorine ir dekoratyvine prasme. Literatūros šaltiniai teigia, kad pirmieji egzotiniai augalai pradėti auginti XVa. Į Lietuvą juos parsiveždavo Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Pirmieji sodai buvo veisiami prie vienuolynų. Šiandien mes turime apie 200 parkų (skirtingi autoriai šį skaičių nurodo skirtingai). Daugumos parkų stilius yra mišrus su vyraujančio peizažinio stiliaus elementais. Lietuvoje yra XIX a. pab. – XX a. pr. E. Andrė suprojektuoti peizažinio stiliaus parkai buvusiuose Tiškevičių dvaruose Lentvaryje, Trakų Vokėje, Užutrakyje ir Palangoje, atspindintys jo brandžią kūrybą. Architektas A. Tauras suprojektavo Girionių parką. Žinoma yra ir daugiau parkų, kurių autoriai nežinomi. Šiandien nerimą kelia parkų būklė. Dauguma iš šių parkų yra apleisti, nes nėra kas juos prižiūrėtų ir tvarkytų.
Anot rašytojo Rolando Rastausko, medis yra tobuliausias augalijos kūrinys – jis visada reiškia daugiau nei kamienų, šakų, lapų ar spyglių visumą. Dekoratyviniai medžiai ir krūmai žavi ne tik savo išvaizda, bet ir prigimtimi, biologinėmis savybėmis. Tinkamai suformuoti ir pritaikyti aplinkoje jie ją pagyvina. Iš skirtingų, bet tarpusavyje derančių augalų, galima sukurti skirtingas, nuotaiką keliančias kompozicijas. Želdynų, kaip žaliųjų plotų visumos, paskirtis įvairi: ekologinė, apsauginė, estetinė, pažintinė, rekreacinė, architektūrinė, istorinė - kultūrinė ir net psichologinė. Taip pat jie atlieka biologinės įvairovės išsaugojimo funkciją. Miestuose želdynai sudaro estetinį vaizdą, pagerina optimalias gyvenimo sąlygas, reguliuoja oro cirkuliaciją, veikia gyvenamosios aplinkos kokybę. Miestuose parkai formuoja žaliąsias erdves, atlieka kompozicinių centrų? funkciją, gerina ir palaiko kultūrinio Lietuvos kraštovaizdžio kokybę ir suteikia jam savitumo.
Kauno miesto „Vilijos“ parkas turi gražią istoriją. Saugant tautos istorinę atmintį, pagerbiant Lietuvos savanorių, žuvusių už Lietuvos nepriklausomybę 1919-1920 m., atminimą čia buvo įkurtas „Vilijos“ parkas, kuris yra visuomeninės paskirties.
Šio darbo tikslas – įvertinti želdinių būklę, parinkti priemones pagerinti esamai padėčiai, pateikti projekto pertvarkymo planą, vizualizacijas, supažindinti su šio parko istorine raida.
Turinys
- ĮVADAS5
- 1. INFORMACINIŲ ŠALTINIŲ APŽVALGA6
- 1.1. Parkų kūrimo meno istorija……………….………………………………………6
- 1.2. Parkų kūrimo principai………………………………………… ………………….9
- 2. DARBO UŽDAVINIAI, METODAI IR PRIEMONĖS11
- 3. DARBO OBJEKTO CHARAKTERISTIKA13
- 3.1. Kauno miesto ir Šančių mikrorajono geografinė padėtis13
- 3.2. Kauno miesto gamtinės ir klimatinės sąlygos13
- 3.3. Kauno miesto dirvožemis, reljefas ir kraštovaizdis16
- 3.4. Kauno miesto želdiniai ir „Vilijos“ parko želdinių būklė19
- 3.5. Želdynų įrenginiai ir mažieji architektūros elementai29
- 4. „VILIJOS“ PARKO PERTVARKYMO PROJEKTAS30
- 4.1. Funkcinis zonavimas ir takų sistema32
- 4.2. Želdynų projektavimas32
- 5. „VILIJOS“ PARKO ŽELDYNŲ ĮRENGIMAS IR PRIEŽIŪRA32
- 6. PARKO PERTVARKYMO DARBŲ SĄMATA44
- IŠVADOS47
- INFORMACINIŲ ŠALTINIŲ SĄRAŠAS48
- ANOTACIJA49
- SUMMARY ……………………………………………………………………………………50
Reziumė
- Autorius
- gute22
- Tipas
- Diplominis darbas
- Dalykas
- Architektūra
- Kaina
- €13.83
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Sau 27, 2013
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 64 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų