Kriminalinis profiliavimas

28 psl. / 28 žod.

Ištrauka

J. E. Douglasas, R. K. Ressleris, A. W. Burgessas ir C. R. Hartmanas (1986) apibūdina kriminalinį profiliavimą kaip identifikaciją „pagrindinių individo asmenybės ir elgesio charakteristikų, remiantis nusikaltimo, kurį asmuo padarė, analize. Profiliavimu siekiama pateikti tyrėjams daugiau informacijos apie nusikaltėlį, kurį reikia nustatyti. Kriminalinis profiliavimas dabartiniu metu kartais įvardijamas kaip tiriamasis profiliavimas. Profiliavimo tikslas yra sukurti elgesio apibūdinimą, apimantį sociologinius ir psichologinius nusikaltėlio ypatumus. Profiliavimas iš esmės pagrįstas prielaida, kad tiksli nusikaltimo vietos ir kitų su ja susijusių vietų analizė ir interpretacija gali padėti apibūdinti, įvardyti asmens, kuris tokį nusikaltimą padarė, tipą. Asmenybės tipai elgiasi tipišku būdu, tai žinojimas ir supratimas tų tipiškų elgesio būdų ir šablonų gali leisti tyrėjams nustatyti potencialius įtariamuosius“.


Reziumė

Autorius
agusia
Tipas
Tyrimas
Dalykas
Teisė
Kaina
€1.55
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Spa 25, 2017
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
28 psl.

Susiję darbai

Kriminalistikos konspektas

Teisė Konspektas jenna
Ganėtinai išsamus kriminalistikos konspektas, sudarytas VU teisės fakultete vykstančių paskaitų metu.

Muitinės kriminalinė tarnyba

Teisė Referatas 2015 m. zvirbliukas
Šiame darbe bus pateikiama informacija apie Specialiųjų tyrimų tarnybą. Trumpai pristatysiu šią instituciją, jos veiklos kryptis bei kaip yra vertinamas šios teisėsaugos institucijos...

Kriminalistinė habitoskopija

Teisė Prezentacija 2017 m. viktorija.razauskaite
Kriminalistinė habitoskopija – tai kriminalistikos technikos šaka, tyrinėjanti žmogaus statinių, dinaminių ir kitų savybių visumą, rengianti mokslinius asmens identifikavimo metodus, būdus ir priemones.