Civilinė atsakomybė
Ištrauka
Teisė yra vienas reikšmingiausių ir kartu sudėtingiausių žmogaus kūrinių. Pats klausimas, kas yra teisė, tradiciškas, bet atsakymai į jį netradiciniai. Tai klausimas, kuris neturi galutinių atsakymų. Kiekviena epocha, o neretai ir kiekviena žmonių karta vis iš naujo atsakinėja, regis, į jau seniai atsakytus klausimus. Ir atsakinėja ne todėl, kad būtų užmiršusi ankstesnių kartų atsakymus, o todėl, kad tie atsakymai nuolat praranda savo pakankamumą keičiantis žmogaus egzistavimo sąlygoms.
Teisė – formaliai įtvirtintų, apibrėžtų, prievartinėmis poveikio priemonėmis sankcionuotų viešosios organizacijos (valstybės, tarptautinės organizacijos, savivaldybės, religinės bendruomenės ir kt.) taisyklių, principų, skirtų visuomeniniams santykiams reguliuoti, visuma, jų sistema. Teisės mokslai tiria teisinę sistemą, jos posistemes, atskiras teisės normas, teisės reiškinius, teisinę tikrovę, jos teorijas. Pagal visuomeninių santykių reguliavimo metodus yra skirstoma i dvi stambias atšakas – viešąją ir privatinę teisę. Viešosios teisės šakos – konstitucinė, administracinė, tarptautinė viešoji, baudžiamoji, ūkinė, proceso teisė ir kt. Privatinės teisės šerdis – civilinė teisė. Civilinė teisė apima – asmenų, daiktinę, paveldėjimo, prievolių, sutarčių teisę. Kitos privatinės teisės šakos arba sritys – šeimos teisė, darbo teisė, komercinė teisė, sąlyginai – tarptautinė privatinė teisė. Lietuvos civilinės teisės šaltiniai yra Lietuvos Respublikos Konstitucija, Civilinis kodeksas, kiti įstatymai, Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys. Civilinis kodeksas (CK) yra laikomas pagrindiniu civilinės teisės šaltiniu.
Šis teisės dalyko savarankiškas kontrolinis namų darbas apima dvi dalis. Pirmąją dalį sudaro teorinis klausimas apie civilinę atsakomybę kaip sąvoką, jos tikslus ir atsiradimo pagrindus. Antroji dalis yra praktinė, kurioje pateikta situacija iš darbo kodekso ir užduotas klausimas susijęs su ja.
Darbo tikslas – išmokti naudotis teisės normų aktais, operatyviai rasti reikiamą informaciją, išmokti ją apibendrinti ir įvertinti. Taip pat lavinti minčių reiškimo įgūdžius raštu bei formuoti savarankiško darbo patirtį.
Darbo uždaviniai – atsakyti į pateikto teorinio klausimo esmę, aptarti temos teorinius ir praktinius aspektus, palyginti autorių nuomones, suformuluoti išvadas. Parašyti duotos situacijos teisinę analizę: išanalizuoti faktines aplinkybes bei pateikti jų teisinį įvertinimą.
Darbui atlikti naudojama medžiaga apima norminę bei specialiąją literatūrą. Taip pat į pagalbą pasitelktas internetas. Teoriniam klausimui atsakyti daugiau remtasi specialiąją literatūra bei internetine medžiaga, o praktiniai kontrolinio darbo daliai atlikti – normine literatūra ir internetu. Kad darbas būtų tinkamai įformintas, žiūrėta į naujausius rašto darbų atributus.
Turinys
- ĮVADAS3
- 1. TEORINĖ DARBO DALIS. CIVILINĖ ATSAKOMYBĖ4
- 1.1. Civilinės atsakomybės sąvoka ir tikslai4
- 1.2. Civilinės atsakomybės atsiradimo pagrindai6
- IŠVADOS8
- 2. PRAKTINĖ DARBO DALIS. PATEIKTOS SITUACIJOS TEISINĖ ANALIZĖ9
- 2.1. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva tvarka9
- 2.2. Duotos situacijos teisinis įvertinimas ir analizė11
- NAUDOTOS LITERATŪROS SĄRAŠAS12
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Lap 4, 2013
- Publikuotas
- 2009 m.
- Apimtis
- 12 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų