Lietuvos draudimo veiklos analizė
Ištrauka
Visais žmogaus gyvenimo ir veiklos periodais labai didelę reikšmę turi baimės jausmas, siekimas būti saugiu pačiam, apsaugoti savo artimuosius, savo turtą. Jau nuo labai senų laikų žmonės savo saugumo padidinimui, galimų rizikų sumažinimui ėmė taikyti įvairius draudimo elementus ir formas.
Trečiame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Vokietijoje išleistoje A. Manes draudimui skirtoje kapitalinėje knygoje, rašoma, kad „draudimas yra žmogaus proto pergalė prieš žiaurias gyvenimo jėgas. Mąstančios logikos laimėjimas prieš aloginius šio gyvenimo reiškinius“. Šioje knygoje pabrėžiama, kad kuo mažesnė yra visuomenės kultūra, tuo mažiau ji suvokia ją supančius pavojus, ir dėl to nepakankamai įvertina draudimo suteikiamas galimybes. Tad galima teigti, kad draudimo išsivystymas ir visuomenės kultūra yra tarpusavyje susiję.
Draudimo veiklos reikšmė labai didelė. Egzistuojanti draudiminė apsauga kiekvieną draudėją veikia dvejopai. Visų pirma, netikrumo dėl ateities jausmas yra pakeičiamas saugumo bei pasitikėjimo jausmu. Be to, atsitikus draudiminiam įvykiui, yra patenkinamas atsiradęs dėl šio įvykio poreikis. Nuo šio poreikio patenkinimo atskirais atvejais priklauso ne tik nelaimės ištiktojo, bet ir aplinkinių likimai. Jei neegzistuotų draudiminė apsauga, dalis nelaimės ištiktųjų būtų nustumti į skurdą, tuo pačiu tapdami našta visuomenei.
Apžvelgiant šiandieninę situacija, galima teigti, kad Lietuvoje turime pakankamai stabilią ir patikimą draudimo rinką. Finansinių institucijų veiklos stabilumas, patikimumas, gebėjimas tinkamai įvykdyti prisiimtus įsipareigojimus yra pamatinis finansų rinkų funkcionavimo principas. Šalies ekonominio nuosmukio metu šis veiksnys tapo dar reikšmingesnis, todėl norėtųsi pabrėžti, kad ekonominės krizės sąlygomis nė viena Lietuvoje veikianti draudimo įmonė nesusidūrė su likvidumo problemomis ir tinkamai vykdė pagal draudimo sutartis prisiimtus įsipareigojimus, nors kai kurių draudimo verslo sektorių (pavyzdžiui, kreditų draudimo) patirti nuostoliai buvo milžiniški.
Darbo tikslas: įvertinti Lietuvos draudimo veiklą tiek teoriniu tiek praktiniu aspektu.
Darbo uždaviniai:
1. Atlikti Lietuvos draudimo veiklos analizę, nustatyti realias ir potencialias grėsmes bei pranašumus draudimo rinkoje.
2. Išanalizuoti Lietuvos draudimo rinkos ir draudimo rodiklių augimą bei nuosmukius per 2008m. – 2010m.
Tyrimo metodai: Lietuvos draudimo įmonių duomenų analizė taikant horizontaliąją ir vertikaliąją analizes, draudimo rodiklių apskaičiavimas ir palyginimas
Turinys
- ĮVADAS3
- 1. DRAUDIMO VEIKLA: PAGRINDINĖS SĄVOKOS FORMOS IR RŪŠYS4
- 1.1. Kas tai yra draudimas?4
- 1.2. Draudimo formos5
- 1.3. Draudimo šakos7
- 1.4. Draudimo įmonės8
- 1.5. Draudimo įmonės aplinkos institucijos10
- 1.6. Bendra Lietuvos draudimo rinkos apžvalga11
- 2. LIETUVOS DRAUDIMO VEIKLA13
- 2.1. Gyvybės draudimo ir ne gyvybės draudimo sutartys13
- 2.2. Gyvybės draudimo pasirašytos įmokos ir išmokos14
- 2.3. Ne gyvybės draudimo pasirašytos įmokos ir išmokos17
- 2.4. Draudimo pagrindiniai matai21
- 2.4.1. Draudimo prasiskverbimas21
- 2.4.2. Draudimo tankis22
- 2.4.3. Draudimo išsiplėtimas23
- IŠVADOS25
- LITERATŪROS SĄRAŠAS26
- PRIEDAI27
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bir 6, 2013
- Publikuotas
- 2011 m.
- Apimtis
- 30 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų