Kosminės nuotraukos ir distanciniai tyrimai

17 psl. / 3583 žod.

Ištrauka

Fotogrametrija naudojasi distancinio zondavimo, rezultatais. Distancinis zondavimas – tai nekontaktinis planetų, palydovų bei jų gelmių tyrimas registruojant ir analizuojant jų atspindėtų elektromagnetinių bangų srautą. Aerofotografija bei kosminis vaizdas ir yra distancinio zondavimo rezultatas.
Kosminis vaizdas - tai iš kosminio palydovo nufotografuotas, persiųstas ir fotogrametriškai apdorotas vaizdas, kurį galima naudoti žemėlapiams gaminti bei gauti kitą išsamią informacija apie kartografuojamus objektus.
Aerofotografinis vaizdas – tai unikalus žemės paviršiaus fotografinis vaizdas, kuriuo remiantis sudaromi planai bei žemėlapiai ir gaunama išsami informacija apie kartografuojamus objektus.
Aerofotografiniai ir kosminiai vaizdai yra vieni svarbiausių ir pagrindinių informacijos apie žemės paviršių ir jame esančių objektų rinkimo priemonių. Tai kartografavimo ir objektų įvertinimo bei aprašymo metodų techninis pagrindas. Be jų dabar neįmanoma padaryti topografinės žemės paviršiaus nuotraukos, sudaryti topografinius bei teminius žemėlapius, atlikti miškotvarkos bei žemėtvarkos darbus.
Distancinio zondavimo metodais galima nustatyti įvairiių žemės paviršiaus objektų vietą ir savybes. Iš viso spindulių spektro geriausiai infraraudonuosius spindulius atspindi vegetuojantys augalai. Pagal infraraudonųjų spindulių atsispindėjimo nuo gyvos augalo ląstelės savybes nesunkiai nustatomos žaliosios masės apimtys ir vieta. Pagal gautus laboratorinių tyrimų rezultatus galima nustatyti augalų atspindžio charakteristikas, suklasifikuoti augalus pagal atspindį; nustatomas tyrimų rezultatų tikslumas. Distancinio zondavimo metodas taip pat tinka augalijos brandai stebėti, nes, bręstant augalams, keičiasi jų vegetacinė būklė. Todėl, atsižvelgdami į augmenijos augimo skirtumus, galime iš anksto planuoti žemės naudmenų kartografavimo galimybes.
Darbo objektas – kosminės nuotraukos ir distanciniai tyrimai.
Darbo tikslas – surinkti informaciją apie kosmine nuotraukas ir distancinius tyrimus.
Darbo uždaviniai:
1. Surinkti informaciją apie TKS tarptautinę kosminę stotį ir išsiaiškinti kokie eksperimentai
yra atliekami TKS tarptautinėje kosminėje stotyje ir jų svarbą.
2. Išsiaiškinti kas yra distancinis zondavimas ir kokią informaciją jis suteikia apie objektus.
3. Išanalizuoti kas yra kosminės nuotraukos, kokiu principu jos yra daromos.
4. Sužinoti kur yra taikomos aerofotonuotraukos, kada buvo atlikta pirma aerofotografinė
nuotrauka Lietuvoje, kokiu masteliu ji atlikta ir kas ją atliko.


Turinys

  • ĮVADAS3
  • 1. TKS TARPTAUTINĖ KOSMINĖ STOTIS4
  • 1.1 TKS4
  • 1.2 Kosminėje stotyje – tiesioginės vaizdo transliacijos kiekvienam4
  • 1.3. TKS stiprus mokslinių tyrimų kompleksas5
  • 2. DISTANCINIS ZONDAVIMAS – INFORMACINIS PROCESAS7
  • 3.Kosminių nuotraukų fizinis pagrindas9
  • 4.AEROFOTONUOTRAUKOS11
  • 4.1 Specialioji aerofotografija11
  • 4.2. Techniniai aerofotonuotraukos parametrai13
  • IŠVADOS16
  • LITERATŪRA17

Reziumė

Autorius
indrulisss
Tipas
Referatas
Dalykas
Astronomija
Kaina
€2.67
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Geg 2, 2013
Publikuotas
2012 m.
Apimtis
17 psl.

Susiję darbai

Saulės sistemų planetų tyrimas. Kosminės kelionės

Astronomija Referatas 2011 m. robertukassz
Astronomijos tyrimo objektas – visata. Tai dydžiais neišmatuojama erdvė, todėl kiekvienam pradedančiam gilintis į šį mokslą turėtų būti įdomu pasidomėti jau įvykdytomis kosminėmis...

Kosmologija. Jos tyrimo objektas

Astronomija Prezentacija 2016 m. matas
Kosmologija (kosmos – visata; -logos– žodis, sąvoka, mokslas) – astronomijos sritis, tirianti Visatą: sandarą, iš kur atsirado, kaip vystėsi ir koks likimas laukia...

Medžiagos iš kosmoso

Astronomija Referatas bountybo
Tai hipotetinė energijos forma, kuri yra kiekvienoje erdvės vietoje ir turėtų būti atsakinga už neseniai atrastą greitėjantį Visatos plėtimąsi. Standartiniame kosmologiniame modelyje tamsioji energija sudaro...