Konferencijų turizmas
Ištrauka
Per paskutiniuosius kelis dešimtmečius įvyko dideli pokyčiai turizmo srityje. Verslo globalizacija, gerėjanti gyvenimo kokybė skatino žmones vis daugiau keliauti. Neišvengiamai vystėsi ir apgyvendinimo įstaigų tinklas, plėtėsi paslaugos, kurios galėtų tenkinti keliaujančių žmonių poreikius. Viešbučiuose, moteliuose, svečių namuose ar kitose apgyvendinimo įstaigose žmogus gauna ne tik nakvynės paslaugas, bet ir jam reikalingas poilsio, saugumo, komforto ir daugelį kitų garantijų.
Turizmas užima labai svarbią vietą daugelio šalių ekonomikoje, o kai kur netgi tapo jos varikliu. Temos aktualumas: Lietuvai atgavus nepriklausomybę, tapome rinkos ekonomikos šalimi. Per pastaruosius keletą metų, mūsų šalies ekonomika vystėsi itin sparčiai. Gerėjant verslo sąlygoms šalyje, didėjant saugumui ir ypač įstojus į Europos sąjungą bei NATO nuolat augo užsienio investicijos, kūrėsi verslo ryšiai tarp Lietuvos ir užsienio valstybių. Dėl šių priežasčių kiekvienais metais mūsų šalyje apsilanko vis daugiau verslininkų, bei įvairaus lygio įmonių vadovų. Taip pat, didėjant Lietuvos vardo žinomumui užsienyje, daugėja ir turistų srautai į Lietuvą, kurie atvyksta pamatyti gražiausias, vienos iš Baltijos regiono šalių, vietas, susipažinti su krašto kultūra bei papročiais arba tiesiog papoilsiauti Lietuvos kurortuose. Negalima pamiršti ir vietinių turistų. Didėjant pajamoms auga ir šalyje keliaujančiųjų lietuvių skaičius.
Įvyko esminiai žmonių gyvenimo pokyčiai, nebeįsivaizduojamas kokybiškas gyvenimas be apgyvendinimo paslaugas teikiančių įmonių. Todėl yra būtina, atsižvelgti į nuolat aktyvėjantį turizmą, įvertinti naujų viešbučių poreikį dabartinėje rinkoje, šio verslo šakos perspektyvas. Pasyviai stebint turizmo plėtrą ir atsainiai žiūrint į turizmo skatinimą galima prarasti daug turistų, kas nesuteiktų galimybės užsidirbti papildomų lėšų iš turizmo srities Lietuvoje. Tačiau šiuo metu dažnai susiduriama su problema, jog turizmui skirtos lėšos nėra efektyviai panaudojamos, neišnaudojama Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama. Todėl tai yra tinkamas metas įsigilinti į šią problemą, išanalizuoti turizmo sritį ir imtis novatoriškų priemonių, stengiantis sukurti viešbučių verslui tinkamas sąlygas. Taip pat nebandoma imtis priemonių, kad būtų sumažintas sezoniškumas, todėl dažnai pritrūkstama gyvenamųjų kambarių vasaros metu, tuo tarpu, kai žiemą užimtumas dažnai nesiekia net 20%. Sprendžiant opią sezoniškumo problemą Lietuvoje, dalykinis turizmas – tai naujas turizmo prioritetas.
Darbo tikslas: išnagrinėti konferencinio turizmo svarbą viešbučiams.
Uždaviniai:
1. Konferencinio turizmo samprata.
2. Konferencinio turizmo raida ir tendencijos Lietuvoje ir užsienyje.
Turinys
- ĮVADAS2
- 1. KONFERECIJŲ TURIZMO SAMPRATA3
- 1.1. Konferencinis turizmas viešbučiuose3
- 2. KONFERENCINIS TURIZMAS EUROPOJE4
- 3. KONFERENCINIS TURIZMAS LIETUVOJE7
- 3.1. Konferencinis turizmas Vilniuje7
- 3.2. Konferencinis turizmas Kaune11
- 3.3. Konferencinis turizmas Klaipėdoje12
- 4. KITŲ SU KONFERENCIJŲ TURIZMU SUSIJUSIŲ PASLAUGŲ VERTINIMAS LIETUVOJE14
- 4.1. Apgyvendinimo paslaugos14
- 4.2. Maitinimo paslaugos17
- IŠVADOS19
- LITERATŪRA IR ŠALTINIAI20
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Kov 28, 2013
- Publikuotas
- 2010 m.
- Apimtis
- 21 psl.
Atsiliepimai
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų