Paveldėjimas
Ištrauka
Paveldėjimo teisę reglamentuoja civilinės teisės pošakė (E. Baranauskas ir kt. autoriai, „Civilinė Teisė“, 2007 p.473), kuri kaip ir kiekviena kita teisė gali būti apibūdinta kaip teisė objektyviąja ir subjektyviąja prasmėmis.
Paveldėjimo teisė – tai civilinės teisės instutas, kuris reglamentuoja mirusio asmens turto perėjimą jo įpėdiniams. Kiekvienas žmogus yra civilinių santykių dalyvis. Tačiau, mirus žmogui, lieka jo teisės ir pareigos, ir tik nedaugelis iš jų baigiasi. Teisės ir pareigos lieka tos, kurios glaudžiai susijusios su mirusiojo asmeniu. Lieka jo turtas (žemė, butas ir kt.), intelektinė nuosavybė, kurie įstatymo nustatyta tvarka atitenka mirusio fizinio asmens įpėdiniams.
Šiame darbe sieksime išsiaiškinti, - kas yra paveldėjimo teisė, kokie jos principai ir kas sudaro paveldėjimo pagrindą. Analizuosime, kuo skiriasi paveldėjimas pagal įstatymą nuo paveldėjimo pagal testamentą. „Paveldėjimo teisė“; „Paveldėjimo pagrindai“; „Paveldėjimo principai“ šiuos skyrius analizavo S. Dogadajeva, ir „Paveldėjimas pagal Įstatymą“; „Paveldėjimas pagal Testamentą“ analizavo ir maketavo E. Grigonienė.
Darbui ruošti buvo naudojami Mykolo Riomerio, Vilniaus universiteto ir kt. aukštųjų mokyklų mokslininkų teisininkų išleisti leidiniai, internetiniuose šaltiniuose publikuoti straipsniai, remtasi Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu.
Turinys
- ĮVADAS3
- 1. PAVELDĖJIMO TEISĖ4
- 2. PAVELDĖJIMO PAGRINDAI5
- 3. PAVELDĖJIMO PRINCIPAI5
- 4. PAVELDĖJIMAS PAGAL ĮSTATYMĄ7
- 5. PAVELDĖJIMAS PAGAL TESTAMENTĄ8
- IŠVADOS11
- LITERATŪRA12
- PRIEDAI13
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Kov 25, 2013
- Publikuotas
- 2012 m.
- Apimtis
- 11 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų