Palyginamoji gerosios socialinės ekonomikos praktikos analizė

16 psl. / 3591 žod.

Ištrauka

Sąvoka „socialinė ekonomika, socialinė gerovė“ pasaulyje pradėta vartoti palyginus neseniai – XX a. 7 dešimtmečio pabaigoje. Nuo tada įmonės pradėjo suprasti aplinkosaugos svarbą, dalį pelno pradėjo skirti žmonių poreikiams, už tai nereikalaudamos jokio atlygio.
Pasaulyje šis terminas vadinamas CSR (Corporate Social Responsibility). Jis apima visas sritis, kuriose įmonės suteikia svarbių dalykų žmonėms nieko už tai neprašydamos. Gerųjų praktikų pasaulyje yra daugybė. Galima pradėti vardinti nuo tokių veiklų, kaip nenaudojamų miesto erdvių atidavimas versliems žmonėms, kuriems trūksta ofiso erdvės. Taip pat tokie pastatai naudojami jaunimo renginiams, kai kuriuose rengiamos riedlenčių, BMX dviračių varžybos ir pan. Dažniausiai naudojamos gerosios praktikos veiklos – fondai. Daugybė turtingų žmonių yra sukūrę vieną ar kitą fondą, kuriuo remia įvairias veiklas. Vieni padeda vėžiu sergantiems vaikams, kiti remia maisto banką, treti gautas lėšas naudoja gerindami parkų infrastruktūrą ir suteikdami nemokamų pramogų visiems, atėjusiems pailsėti į parką.
Šiame skyriuje aprašysime neeilinį CSR atvejį – tokį, kuris yra unikalus pasaulyje, ir kuris pakeitė milijonų žmonių gyvenimus. Labai džiaugiamės galėdami išsamiai išanalizuoti šią gerąją praktiką, kadangi ji yra tikrai veiksminga. Dabar ši idėja yra pritaikyta jau 58 šalyse ir vis labiau prisideda prie žmonių gerovės didinimo.


Turinys

  • Pasaulinė geroji praktika3
  • 1. Bangladešas, M.Yunus ir „Grameen“3
  • 1.1 „Grameen“ banko veikla5
  • Lietuvos geroji praktika7
  • 1. Europos verslo ir inovacijų centras7
  • 2. Kelmės turizmo ir verslo informacijos centras8
  • 3. Alternatyvus verslas9
  • 5. Mikrokreditai Lietuvoje11
  • Apibendrinimas13
  • Literatūros ir šaltinių sąrašas15

Reziumė

Autorius
gendrija
Tipas
Referatas
Dalykas
Viešasis administravimas
Kaina
€2.67
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Gru 12, 2012
Publikuotas
2012 m.
Apimtis
16 psl.

Susiję darbai

Viešojo sektoriaus ekonomikos problemos Latvijoje

Viešasis administravimas Kursinis darbas 2015 m. cxz-321
XXI amžiuje yra daugybė veiksnių, kurie kelia naujus iššūkius viešajam sektoriui. Todėl pastaruoju metu vis aktualesnis tampa viešojo sektoriaus efektyvumo didinimas. Valdžios vaidmuo...

Socialinės reklamos analizė

Viešasis administravimas Prezentacija 2020 m. vanesa_
Reklama yra sukurta Thai Health Promotion Foundation. Pristatyme aprašoma: socialinės reklamos tikslas; reklamos pagrindinė mintis; reklamos kontekstas; aptariami 3 signifikantai; aprašomas...